Gençler kollarına altın bilezik taktıİskenderun Belediyesi eğitim alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekleyerek, Meslek Eğitim Merkezi ile ortaklaşa açtığı meslek edindirme kurslarını başarı ile bitiren ilk kursiyerlerin sertifikalarını İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek, Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Ertuğrul Gök ve eğitici öğretmenler ile dağıttı. İki ay süre ile Autocad – bilgisayar operatörlüğü – doğalgaz iç tesisatçılığı dallarında 94 kursiyer başarı göstererek sertifikalarını aldı. Kurslar hakkında bilgi veren Meslek Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Nuri Temiz “Kursiyer arkadaşlarımız İskenderun Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz eğitim kurslarını başarı ile tamamlamışlardır. Bu kurslardan beş tanesini bitirmiş bulunuyoruz. Bu sayı daha da büyüyerek devam edecektir. Gençlerimizi meslek sahibi yaparak iş olanaklarını arttırıyoruz” dedi. Gençler kollarına altın bilezik taktı
Ardından söz alan İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek de, “Hayat başından sonuna kadar öğretimle geçer. Hiç kimse sanmamalıdır ki ben her şeyi öğrendim. Her geçen gün bir bilgi ile bize gelir. Sizler kolunuza altından bizlik taktınız. İş alımlarında aranılan isim oldunuz. Ben her işi yaparım cümlesini artık kullanmayacaksınız. İş hayatınızda başarılar diliyorum” ifadesinde bulundu.
Konuşmaların ardından, başarılı olan kursiyerlere İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Ertuğrul Gök sertifikalarını verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + 19 =