Öğrencilerden Kızılay’a GPS cihazı

Öğrencilerden Kızılay’a GPS cihazıTürkiye Kızılay Derneği, Türk milletinin zor anlarında her zaman yanında olan ve gücünü yine halktan alan en önemli kurumlarımızdan biri. İskenderun’da bulunan eğitim kurumları Kızılay Derneği İskenderun Şubesi’ne maddi katkılarını sürdürüyor. Mithat Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri, kendi harçlıklarından biriktirdiklerini Kızılay Derneği tarafından okula verilen kumbaralara atarak para topladılar.
Okulda öğrenciler tarafından toplanan paralarla okul idaresi, Kızılay Derneği İskenderun Şubesi’nin demirbaşı olan aracına yön bulma cihazı alarak hediye etti.
Okul bahçesinde düzenlenen törene katılan Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay ve Kızılay eğitim gönüllülerine, öğrencilerin toplamış oldukları paralarla alınan yön bulma cihazı (GPS) Mithat Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Sefai Severdik tarafından verildi.
Öğrencilerin büyük desteğiyle alınan cihaz jestine karşılık ise Kızılay Derneği Şube Başkanı Ümit Günay da, okul müdürü Sefai Severdik’e teşekkür plaketi verirken, öğrencilere de bir adet voleybol topu hediye etti.

Önceki İçerikMeslek Lisesi’nden Kaymakam Aksak’a ziyaret
Sonraki İçerikİTSO Açılışı