Türkçülerin kutlu mücadelesi, her Türk`ün okuması ve idrak etmesi gereken bir olaydır

0
488

MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül:

“Türkçülerin kutlu mücadelesi, her Türk`ün
okuması ve idrak etmesi gereken bir olaydır”
Türkçülerin kutlu mücadelesi, her Türk`ün  okuması ve idrak etmesi gereken bir olaydır
MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, “3 Mayıs 1944 yılındaki Türkçü ve Turancı düşüncenin tutuklanması ve İşkencelere maruz kalması ardından milli şuurun uyanması nedeniyle, Türk milliyetçileri tarafından her yıl “3 Mayıs Türkçülük günü” olarak kutlanmaktadır” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“1944 senesi Nisan’ında Nihal Atsız atanın dönemin Başbakanına gönderdiği, Komünizme karşı duyarlı olma ve milli şuurun uyanmasını talep eden bir açık mektupla ortaya çıkmıştır.
Bundan 65 yıl önce, 3 Mayıs 1944`te, Türk milliyetçileri, dönemin iktidarı tarafından “ırkçılık” yaptıkları gerekçesiyle tutuklanmış ve mahkemede yargılamışlardır.
Başta Hüseyin Nihal Atsız, Başbuğ Alparslan Türkeş ve beraberindeki Türk milliyetçilerinin; yargılanmaları büyük tepki görmüş ve Türk gençliği Türklüğe, Türkçülüğe ve milliyetçiliğe yönelik karalama ve iftiralara karşı tek yürek olmuştur.
3 Mayıs 1944 tarihiyle birlikte başlayan yargılama süreci ve sonrasında “tabutluk” denilen ölüm hücrelerine atılan Türkçülerin kutlu mücadelesi, her Türk`ün okuması ve idrak etmesi gereken bir olaydır. Türk milletini her türlü emperyalizmden korumak için; inandıkları fikirleri, değerleri ve doğruları haykıran Türk milliyetçilerinin verdikleri bu mücadele, bugün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Dün Türk milliyetçilerini en ağır şekilde eleştirenler, şimdilerde ise onlara hak vermenin mahcubiyetini yaşamaktadırlar.
3 Mayıs 1944`ü doğuran şartlar ve gelişmeler önemini ve sıcaklığını bugün de korumaktadır. Bugün Türkiye, etnik milliyetçilikleri körükleyen ve Türk kimliğini her fırsatta reddeden bir siyasi anlayışla idare edilmektedir. Türk`üm diyemeyenlerin, Türklük şuurunu sorgulamaya açanların, Türk olmaktan gurur duyanları ırkçılıkla suçlayanların “aydın”` olduğu günümüzde, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü`nün önemi bir kat daha artmaktadır. Özellikle 1984 yılından beri ülkemizde süregelen etnik milliyetçi terörün tek amacının, Türklük kavramının sorgulamaya açarak, Türkiye`nin bölünmez bütünlüğünü önce kafalarda silmek istediğini düşünecek olursak, her Türk`ün bu günü milli şuurla idrak etmesi gerekmektedir.
3 Mayıs 1944, milletimizin direncinin bayraklaştığı önemli ve anlamlı bir günü ifade etmektedir. Türk Milliyetçileri, Türklüğü savunmanın bedelini işkencelere ve tabutluklara maruz kalarak, nice çile ve sıkıntılara göğüs gererek ödemişlerdir. Türk milliyetçileri iftiralara, baskılara ve suçlamalara rağmen Türklük şuurundan, Türkiye sevdasından ve Türk birliği ülküsünden vazgeçmemişlerdir. 3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin bu kutlu mücadelesini anlamak başta olmak üzere, Türklüğü ve Türk ülküsünü doğru okumak, geçmişten ders alıp Türk Milleti`nin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak olarak kabul edilmelidir.
Türk Milleti, ecdadını bildiği, anladığı ve unutmadığı sürece Türk-İslam âleminin liderliğini yapabilecek gücü, kudreti ve fikriyatı kendisinde bulacaktır.
Bu vesile ile bir kez daha içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk milletinin geleceğe damga vurması gayreti, azmi ve kararlılığıyla Milliyetçiler Gününü idrak etmenin gururu içerisindeyiz. Milliyetçiler gününün devletimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + ten =