Trafik haftasında ödül yağmuru

0
475

Trafik haftasında ödül yağmuruTrafik Haftası dolayısıyla İskenderun Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği’nde düzenlenen törende yılın trafik polisine, yılın trafik jandarma personeline, belediye trafik zabıtasına ve yılın şoförüne plaket verildi.
İskenderun Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Şoförler Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan Trafik Haftası etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Hafta dolayısıyla İskenderun Trafik Denetleme Büro Amirliği önünde gerçekleştirilen törende yılın trafik polis memuru Osman Nihat Işık, yılın trafik jandarma personeli Jandarma Kıdemli Başçavuş Tamer Çelebi, yılın trafik zabıtası Onur Devrimağ ve yılın şoförü Nesim Badem’e plaketleri İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ile İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın tarafından verildi.
İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, törende yaptığı değerlendirmesinde, trafik güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amacıyla tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü karayolu trafik güvenliği günü, ilk cumartesiyi takip eden haftanın da karayolu trafik haftası olarak kabul edildiğini ve bu kapsamda çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirtti. İlçe Emniyet Müdürü Cinel, açıklamasının devamında, “Yılın trafik polisine, belediye trafik zabıtasına, jandarma trafik personeline ve yılın şoförüne plaket vererek, trafikte can güvenliğinin önemine dikkat çekmek istedik. Bunun yanında hafta boyunca hazırlanan broşürler trafik ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımıza dağıtılacak, 4 Mayıs günü Şehit Pamir Caddesi-Fener Caddesi ve Ulucami caddelerinde trafik kontrol noktaları oluşturularak, üç farklı noktada trafik ekiplerimizin emniyet kemeri takan sürücülere çikolata ikramı olacaktır. İlköğretim okulları ve kreşlere de trafik çizgi film CD’leri dağıtılacak. Bunların dışında diğer etkinliklerle de karayolunda trafik güvenliğinin önemine dikkat çekilecektir” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 11 =