3 MAYIS TÜRKÇÜLER BAYRAMI DÖRTYOLDA KUTLANDI

0
426

3 Mayıs Türkçüler Bayramı Dörtyol’da kutlandı. Dörtyol Kamu Çalışanları Vakfı tarafından Dörtyol Öğretmen evi Salonunda düzenlenen kutlama törenine Konuşmacı olarak Prof. Dr. Azmi Yetim katıldı.3 MAYIS TÜRKÇÜLER BAYRAMI DÖRTYOLDA KUTLANDI
3 Mayıs Türkçüler Bayramı münasebeti ile düzenlenen kutlama merasiminde konuşan Yetim “3 Mayıs Milliyetçiler ve Türkçüler için bir milattır, adeta bu günde ülkücüler küllerinden doğarak bir volkana dönüşmüştür. Bir milleti var eden tehlike halinde o ülkeyi kurtaracak olan o ülkenin milliyetçileridir. Bizler yani ülkücüler, 1980’de, 1944 olaylarında, post modern darbe olaylarında hiçbir zaman kendilerine durumdan vazife çıkarmamışlardır ve çıkartmayacaklardır. Bizim isteğimiz bu ülkenin üniter yapısının bozulmamasıdır. Yetim, Vatanımızda memurlar içerisinde sadece öğretim üyelerinin siyaset yapma hakları vardır, bizler bu hakkımızı sonuna kadar Milliyetçi Camiada sürdüreceğiz. 87 yıllık Cumhuriyet tarihinin en buhranlı dönemlerini geçiriyoruz, bu süreçte dimdik ayakta durmalıyız” dedi. Dörtyol Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı Reşit Taşkın tarafından programa katkılarından dolayı Prof. Dr. Azmi Yetim’e günün anlam ve önemine ithaf en bir plaket takdim edildi.
Dörtyol Öğretmen Evi Salonunda düzenlenen kutlama törenine; Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Kuzuculu Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Türk Eğitim Sen Dörtyol Şube Başkanı, Payas Ülkü Ocakları gençleri ve büyük bir vatandaş topluluğu katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − seventeen =