Yeni İskenderunspor rakiplere bileniyorHatay Süper Ligi şampiyonu Yeni İskenderunspor, Antalya kampının ardından terfi-tenzil maçlarını bekliyor. Terfi-tenzil maçlarının ilk etabında yarı final ve final maçlarını kalmayı hedefleyen Yeni İskenderunspor, tüm maçlarını kazanıp adını üçüncü lig takımları arasına yazdırmayı hedefliyor. Yeni İskenderunspor Antrenörü Can Güven, takımın son durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Antalya’da çok iyi bir hazırlık kampı geçirdiklerini belirten antrenör Can Güven, “Terfi-tenzil maçlarına çok iyi hazırlandık. Antalya’da hem kondisyon hem de moral depoladık. Ardından İskenderun’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İyi bir ekibe sahibiz. Takımdaki arkadaşlık ve kaynaşma ruhunun üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Çekilen kuraların ardından rakiplerimiz belli oldu. Rakip kim olursa olsun tüm maçlarımıza final havasında çıkacağız. Oyuncularımızın tamamı üçüncü lige odaklanmış vaziyette. İnşallah ilk etapta yarı final ve final maçlarına kalıp, ardından finaldeki rakibimizi de yenip üçüncü lige adımızı yazdıracağız. Hatay’ın bir diğer takımı Erzinspor’a da play-off maçlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.
12 Mayıs’ta terfi-tenzil müsabakalarında ilk maçına çıkacak olan Yeni İskenderunspor’un bulunduğu grupta şu takımlar yer alıyor:
Çukurova Üniversitesi, Elazığ Belediyespor, Maraş Belediyespor, Diyarbakır Ergani, Birecik Belediyespor, Gaziantep Ş.Kamil Belediyespor ve Kilis Belediyespor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − five =