Hatay Süper Lig ikincisi Erzinspor, üçüncü lig hedefinden sapmadan terfi-tenzil maçlarına sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Gün içerisinde İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahasında antrenman yapan oyuncuların hırslı oldukları gözlendi. Neşe içerisinde geçen antrenmanda futbolcular performanslarıyla göz doldurdu. Erzinspor grup maçlarına hazır
Erzinspor Antrenörü Hıdır Özdemir, terfi-tenzil müsabakaları öncesinde çekilen kurada zorlu bir gruba düştüklerini kaydetti. Çekilen kurada ölüm grubu diye adlandırılan bir grupta yer aldıklarını, buna rağmen hiçbir rakipten çekinmediklerinin altını çizen antrenör Hıdır Özdemir, “Play-off maçlarımızın tamamını kazanarak adımızı üçüncü lige yazdıracağız. Aylardır bu maçları bekliyorduk. İyi bir ekibe sahibiz. Antalya’daki kampın ardından bazı hazırlık maçları oynadık ve eksiklerimizi görme imkanı bulduk. Oyuncularımızın tamamı terfi-tenzil maçlarına hazır hale geldi. Çekilen kurada dişli rakiplerin yer aldığı, tabiri caizse ölüm grubu diye nitelendirilen bir kategoriye düştük. Hiçbir rakibimizden çekinmiyoruz. Tüm maçlarımızı kazanarak üçüncü lige çıkacağız. Yeni İskenderunspor’a da terfi-tenzil müsabakalarında başarılar diliyoruz” ifadesinde bulundu.
Antrenmanda kalecilerin ayrı bir çalışma formatına tabi tutulduğu Erzinspor’da, kaleciler rakiplerin girecekleri gol pozisyonlarına karşı kalelerini kapadıklarını açıkladılar.
Erzinspor’un terfi-tenzil maçlarında bulunduğu grup şöyle şekillendi:
Adana Gençlerbirliği, Kozan Belediyespor, Elbistan Belediyespor, Malatya Demirspor, Osmaniye Önderspor, Gaziantep Köy Hizmetleri.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × two =