1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarının ikinci ayağı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. KESK’e bağlı Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri Dörtyol, Erzin, Belen, Payas ve çevre beldelerden gruplar halinde otobüslerle İskenderun’a gelerek 1 Mayıs kutlamalarına katıldılar.
İskenderun-Adana karayolu Tayfur Sökmen Bulvarı’nda toplanan gruplar, ellerinde pankartlarla Atatürk Anıtı’na kadar sloganlar atarak yürüdüler.Anıt Alanı’ndaki kutlamalar coşkulu geçti
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de, Atatürk Anıtı çevresine şerit çekerek geniş güvenlik önlemi aldı. 1 Mayıs kutlamalarında Emek ve Demokrasi Platform adına açıklama yapan Hüsamettin Gezici, “1 Mayıs’ta yine alanlardayız. İşçilerin, emekçilerin ve çalışanların bu anlamlı gününde hep birlikte olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Anıt Alanı’nda verilen konserde katılımcılar halaylar çekerek bayramlarını kutladılar. Kutlamalar olaysız sona erdi. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de Atatürk Anıtı’na gelerek sendika temsilcilerin arasına katıldı ve tüm işçilerin 1 Mayıs Bayramı’nı kutladı. Başkan Civelek, yaptığı değerlendirmesinde, “Ülkemiz İşçi Bayramı coşkusunu yaşarken, Tunceli’den gelen şehit haberleri bizleri derinden üzmüştür. Şehit askerlerimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + thirteen =