Milli Eğitim Bakanlığı ve Futbol Federasyonu’nun futbolu desteklemek, geliştirmek ve tabana yaymak düşüncesiyle 25 ilde düzenlediği ‘Haydi Kızlar Futbola’ spor şenliği Hatay’da 3’ü İskenderun, 4’ü Antakya, 2’si Samandağ ve 1’i Kırıkhan olmak üzere toplam 10 okulda düzenlendi. İskenderun Futbol Şenliği katılımcısı olan 60 kız öğrenciye İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödül verildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen ödül törenine İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, İTSO Genel Sekreteri Halil İbrahim Kocadölü, İl Okul Futbol Koordinatörü Ramazan Türk, öğrenciler ve spor eğitmenleri katıldı. Törende ilk olarak söz alan İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, bu tür organizasyonların özellikle kızları spora kanalize etmenin en iyi yolu olduğunu belirtti. Turnuvada başarı sağlayan kız öğrencileri tebrik eden Tennioğlu, oda olarak bu tür sportif organizasyonlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarının da altını çizdi.

İl Okul Futbol Koordinatörü Ramazan Türk de, yaptığı değerlendirmesinde turnuvanın amacına ışık tutarak, “Haydi Kızlar Futbola Projesi’ne Dr.Gani Bahadırlı İlköğretim, General Şükrü Kanadlı İlköğretim, Karaağaç Akdeniz İlköğretim ve Kırıkhan 75. Yıl İlköğretim Okulları katılım göstermişlerdir. Katılımcı ilköğretim okullarının futbol eğitim ve müsabakaları, futbol ihtisas dalı mezunu beden eğitimi öğretmenleri tarafından yürütülmüştür. Futbol şenliğinde başarı gösteren tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Önemli olan kazanmak ya da kaybetmek değil, katılmaktı” şeklinde görüş ortaya koydu.

Yapılan konuşmaların ardından turnuvada dereceye giren okullara ödülleri İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, İTSO Genel Sekreteri  Halil İbrahim Kocadölü, İl Okul Futbol Koordinatörü Ramazan Türk ve basın mensupları tarafından verildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here