Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme:

“Arsuz’un temel sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz”
Arsuz’un temel sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz

Hatay’da Antakya’nın turizm gerçeğinin unutulmaması gerektiğinin altını çizen Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme “Kendi çizgimizi ona göre belirlememiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. Çarpık bir kentleşme karşısında önceliklerinin imar planının yapılması olduğunu, altyapı ve arıtma tesisi ile insanların modern bir beldede yaşayabilecekleri çalışmaları sırasıyla yapacaklarını anlatan Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme, “Bu dönem yapacağımız çalışmalar daha çok alt yapıya önem vereceğiz. Arsuz’un temel sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz 1/25 binlik harita çalışmalarını bitireceğiz çünkü bütün çalışmalarımız haritaya bağlı. Arkasından alt yapı, arıtma tesisi kapsamına geliyoruz ve bunun yanında bir kıyı planlamamız var. Önümüzde ki dönemlerde bu üç projeye kilitledik. Temizlik olsun festivaller olsun her türlü belediyenin yaptığı işlemler devam edecek” şeklinde konuştu.
Arsuz’un belediye olana kadar ihmal edildiğini ve hep ruhsatlar verilerek çarpık bir kent inşa edildiğini aktaran Başkan Süme şunları söyledi:
“Şimdi biz ne yapmaya çalışıyoruz? Ben ve meclis üyelerim, imardan anlayan profesyonel insanlar değiliz. Ama profesyonellerle çalışarak, görüşlerini alarak geniş katılımlı toplantılar yaparak insanların ihtiyacını göz önünde bulundurarak, insanların fikirlerini alarak yol almaya çalışıyoruz. Bütün imar çalışmalarımız bu şekilde yapıyoruz. İmar planı yapılırken tarım alanlarını da korumak için mevcut duruma bakıyoruz. Üzerindeki durum nedir bahçe midir, tarım alanı mıdır, ekili midir, inşaat var mı, yok mu, ona bakıyoruz.”

TURİSTİ BURAYA NASIL ÇEKERİZ?
Türkiye ile Suriye arasında kaldırılan vize sonrası Hatay’a gelen turistlere Arsuz’u cazibe merkezi haline getirmenin çabası içerisine girdiklerinin altını çizen Başkan Süme, “Gelen turisti nasıl buraya çekeriz para harcamalarını nasıl sağlarız diyerek acente ve otel işletmecileri ile biraya gelerek yörenin tanıtılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çeşitli metodlar hazırlanıyor tanıtım CD’leri hazırlanıyor. Suriye de olan turizm şirketleriyle de diyaloga girildi. Sonra onları buraya davet edeceğiz. Turizm şirketleriyle neler yapabiliriz onlar tartışılacak, yeni yol haritamızı çizdik” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 1 =