Grubunda üç haftadan bu yana galibiyet yüzü görmeyen İskenderun Demir Çelikspor, Türk Telekom karşısında aldığı üç puanla buruk bir sevinç yaşıyor.
Sezon başında Bank Asya 1. ligi hedefiyle mücadeleye başlayan İskenderun Demir Çelikspor, Türk Telekom karşısında ikinci yarıda bulduğu üç golle azalan iddiasını sürdürüyor.
İDÇspor Teknik Direktörü Haluk Bulgurlu da, maçın ilk dakikasından itibaren uyguladıkları baskıyla rakiplerinden üstün bir oyun ortaya koyduklarını ifade ederek “Son haftalarda aldığımız kötü sonuçlardan dolayı şansımız azalmış olsa dahi mücadelemiz devam ediyor. Futbolcularım çok başarılı bir oyun ortaya koydu. İlk yarıda yakaladığımız üç pozisyonu gole çevirebilseydik maçı erkeden koparırdık. İkinci yarıda ise golle başlamamız motivemizi daha da arttırdı. Ardı ardına gelen goller ve elde ettiğimiz bu skor, bizi ikili averajda üstün hale getirdi” dedi.
Bank Asya 1. ligi için şanslarının devam ettiğini kaydeden Teknik Direktör Bulgurlu, kalan üç maçımızı kazanırken rakiplerimizin yenilmesini bekleyeceğiz. Güngören Belediyespor’un galibiyeti işimizi zora soktu. Biz geride kalan maçlardan galip çıkmaya bakacağız” açıklamasında bulundu.
Türk Telekom maçında attığı iki golle takımının farklı galip gelmesinde etkin rol oynayan Murat Bölükbaş ise, buradan olmazsa ekstra Play-Off’ta İDÇspor’un 1. lige çıkacağını iddia ederek şunları dedi:
“Hak etmediğimiz mağlubiyetler aldık. Sahada iyi mücadele veriyoruz ama bugüne kadar olmadı. Bugün ise tüm arkadaşlarım ve galip gelmek için yüreğimizi ortaya koyduk. Tabi gol erken gelmeyince sıkıntılı anlar yaşıyoruz. Ama bugün hem oyun ve hpem de skor çok güzeldi. Şansımız bir hayli az. Buradan olmazsa kesinlikle ekstra Play-Off’ta 1. lige çıkacağız.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here