Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar:
TBMM, demokratik rejimimizin temel kurumudur
“TBMM, demokratik rejimimizin temel kurumudur”

CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar, Milli Egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan tarihi ile ilgili, “Eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bu Yüce Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir” diye konuştu. Milletvekili Yazar’ın açıklaması şöyle:
Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, bağımsızlığın kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunun bütün dünyaya ilan edildiği günün 90. yılını kutlamanın onuru ve sevinci içindeyiz. Demokratik, laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder M. Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Millî iradenin temsilcilerinin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bugün; hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren, hem de Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun başlangıcı olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin yaşadığı zor ve çetin günlerde, ulusumuzun yüksek azim ve kararlılığı ile oluşturulmuş, geleceğimizi aydınlatan anlamlı ve önemli bir dönüm noktasıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenliğin vücut bulduğu, demokratik rejimimizin temel kurumudur. Kurtuluş Savaşını yönlendiren bu gazi meclis, en hayati kararları almış, Mustafa Kemal’i Türk Orduları Başkomutanlığına tayin etmiş, Milli Egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan tarihini, Türk Çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir.
Ulusumuzun en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler.
Sevgili Çocuklar; Unutmamalısınız ki, eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bu Yüce Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir.
Dünya çocuklarıyla beraber her yıl kutlamakta olduğumuz bu bayram; sevgi, kardeşlik ve dostluk tohumlarını tüm dünyaya ekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin çabalarıyla, dünya devletleri arasında, hak ettiği seçkin yeri alacaktır. Bağımsız yaşamak için çok çalışmak, üretmek ve başarmak zorundayız.
Özgürlük ve bağımsızlık duygularımızı pekiştiren, barış ve düzen içinde yaşama kararlılığımızı ortaya koyan Milli Egemenlik Ve Çocuk Bayramınızı yürekten kutluyor, en içten duygularımla, en iyi dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × five =