AK Parti İlçe Başkanı Kurşun, ebeleri unutmadı:

“Ebeler kutsal bir mesleği icra ediyor”
Ebeler kutsal bir mesleği icra ediyor
AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, Ebeler Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamasında, insan sevgisiyle ve şefkatli yaklaşımlarıyla dolu kutsal bir mesleği icra eden tüm ebelerin haftasını kutladı.
Açıklamasının devamında bireyin en temel hakkı olan sağlıklı yaşam hakkını doğum öncesi ve doğumdan itibaren sağlayan ebelerimizi, her zaman olduğu gibi bir kez daha hatırlamamız gereken anlamlı bir hafta içerisinde bulunmakta olduğumuza dikkat çeken Kurşun, “İnsan dünyaya gözünü açar açmaz ilk tanıştığı kişi olarak yurdun her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeden sabır, özveri, çaba ve sevgi ile her zaman, her türlü koşullarda dahi mesleğini icra etmeye çalışan tüm ebelerimizin gönül birliğiyle hizmet etmeyi sürdürdüklerine inanıyoruz. Ebelerimizin günümüz koşullarına uygun ve geleceğe yönelik bilgilerle donanmış, iyi yetişmiş, insan sağlığıyla ilgili yeniliklerin yakın takipçisi kişiler olmaları bakımından iyi birer eğitimci, psikolog aynı zamanda arkadaş oldukları bir gerçektir.
Değerli ebelerimiz, bebeklerimizin en iyi koşullarda dünyaya gelmelerine yardımcı oldukları gibi gelecek kuşakların sağlıklı yetişmesinde etkili ve verimli sağlık hizmeti sunabilmede görevlerini sorumluluk bilinciyle eksiksiz yapma çabasını göstermektedirler.
İnsan sevgisiyle dolu ve şefkatli yaklaşımlarıyla dolu kutsal bir mesleği icra eden tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyorum” ifadesinde bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + seven =