İKEM KOLEJİ ‘MÜZİK’ İLE BULUŞTURDU

1
581

İskenderun Özel İKEM Koleji 1. geleneksel müzik yarışmasına katılan okullar kıyasıya bir performans ortaya koydular. 5 Temmuz İlköğretim Okulu Orkestra ve en iyi solist dalında iki birincilik kazandı.
İKEM kolejinde düzenlenen 1. geleneksel müzik yarışmasına okulların öğrencileri, velileri, müzik öğretmenleri ve temsilcileri ile aileler katıldı. İlköğretim Müdürü Emine Çirkin, ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen müzik yarışmasının geleneksel hale getirileceğini belirterek, “Bu yarışma ile çocuklarımızı ve velilerimizi birbirleri ile kaynaştırmak müzik yeteneklerini ortaya koymalarını sağlarken kardeşlik duygularını da gelişmesini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir” dedi.İKEM KOLEJİ ‘MÜZİK’ İLE BULUŞTURDU
Ev sahibi kolejin korosu ‘20. yıl İKEM’ marşı ve söylediği şarkılarla beğeni topladı. Yarışmaya İnönü İlköğretim, Gani Bahadırlı İlköğretim, Gazi İlköğretim, Deniz Nakliyeciler İlköğretim, Ali Kemal Ziroğlu İlköğretim, Mithatpaşa İlköğretim, Hürriyet İlköğretim, 5 Temmuz İlköğretim ile Atatürkçü Düşünce İlköğretim okulu katıldı. Okullar Orkestra, Koro ve En iyi solist kategorilerinde yarıştılar.
Birbirinden güzel eserlerin sunulduğu ve gösterilerin yapıldığı yarışma sonrasında jürinin değerlendirilmeleri sonrasında 5 Temmuz İlköğretim Okulu Orkestra ve en iyi solist dalında iki birinciliği alırken dereceler şöyle oluştu:
Orkestra Kategorisi; 5 Temmuz ilköğretim okulu(1), Mithatpaşa İlköğretim okulu (2), Atatürkçü Düşünce ilköğretim okulu (3)
Kora Kategorisinde; Deniz Nakliyeciler Derneği ilköğretim okulu (1), İnönü İlköğretim okulu (2), Gani Bahadırlı ilköğretim okulu (3)
En İyi Solist Kategorisinde; 5 Temmuz ilköğretim okulu (1), Atatürkçü Düşünce İlköğretim okulu (2), Hürriyet İlköğretim okulu ve Deniz Nakliyecileri ilköğretim okulu (3)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 2 =