Türkiye Satranç Federasyonu’nun programı dahilinde İskenderun’da ilk kez gerçekleştirilen minikler satranç turnuvasında ilk hamleyi AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ile birlikte yaptı. Hasan Baba Restoran’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen satranç turnuvasına minik öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Turnuvanın açılışına AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Vali Vekili İsmail Akgöl, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Tahsin Aktar ve Satranç Federasyonu Hatay Temsilcisi Sultan Daban katıldı.
Turnuva öncesi konuşma yapan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Satranç sporunu her yaşta insanlarımıza sevdirmek için çaba sarf ediyoruz. İskenderun’da satranç sporu her geçen daha da gelişiyor ve turnuvalar yoğun katılımla gerçekleştiriliyor. Bizlerde her zaman stranç sporunu insanlarımıza tavsiye ediyoruz” dedi.
Hatay Vali Vekili İsmail Akgöl ise, “İskenderun’da böylesine önemli bir organizasyonun düzenlenmesi satranç sporu adına önemli. Bu bağlamda satranç turnuvasına her zaman destek veriyoruz ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından turnuvalara geçildi ve turnuvada ilk müsabakayı AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek yaparak ilk hamleyi başlattılar. Ardından minikler kendi kategorilerinde birbirleriyle yarıştılar.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here