MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül, Ahmet Türk’e yapılan saldırının provokasyon amaçlı olduğunu açıkladı:

“Bu tür saldırıları tasvip etmiyoruz”
Bu tür saldırıları tasvip etmiyoruz
MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, geçtiğimiz günlerde Samsun’da katıldığı Bulanık davasından sonra kapatılan DTP’nin Genel Başkanı Ahmet Türk’e yapılan saldırının provokasyon amaçlı olduğunu belirterek, sağduyu çağrısında bulundu.
Bu tür saldırıların demokrasi kültürünü zedelediğini belirten MHP İlçe Başkanı Gül, halktan tahriklere kapılmamasını isteyerek, “AK Parti hükümetinin ülkemizi ne hale getirdiği ortada. Ahmet Türk’e yapılan saldırının bir benzeri de, geçtiğimiz haftalarda Van’da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yapılmıştı. Bu tür saldırıları hiçbir zaman tasvip etmiyoruz. Ülkemizin sorunları demokrasi kültürü ve hukuk çerçevesinde çözülmelidir. Halkımızı da sağduyuya davet ediyoruz” diye konuştu.
Tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı da kutlayan Gül, “Her şeyin en iyisini ve en güzelini Peygamber Efendimiz’in tavsiye ve uygulamalarından öğrendik. Maddi dünyanın olağanüstü gelişmelerine rağmen derin bir manevi buhran içinde kıvranan insanlığa huzurun, saadetin ve ebedi kurtuluşun müjdesi olan Kuran-ı Kerim ile, bu ilahi mesajı insanoğluna tebliğ eden Peygamber Efendimize (S.A.V.) olan muhtaçlığımız çok şükür ki artarak devam etmektedir. Bizler iyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli bir davranışı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, kısaca her şeyin en iyisini ve en güzelini, Peygamber Efendimiz’in tebliğ, tavsiye ve uygulamalarından öğrendik. Bu bakımdan tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyorum” ifadesinde bulundu.

1 YORUM

  1. ibrahim kardeşimizi düşücelerinden dolayı kutluyorum barış ve kardeşliye herkesi davet ediyorum saglık ve hoşgörülüye herkesin katılmasını saygılarımla arz ederim şahin öner

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 1 =