Karayolları İskenderun’un akciğeri olsun!

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak ve İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Karayolları arazisinin geleceği konusunda ortak düşünce etrafında birleştiler:

Karayolları İskenderun’un akciğeri olsun!
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Belediyesi’nde katıldığı toplantının ardından, Fener Caddesi’ndeki Karayolları arazisinde incelemelerde bulundu. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Akyiğit, bazı çevre ilçe ve belde belediye başkanları, Hatay İl Genel Meclis Üyeleri ve daire müdürlerinin de eşlik ettiği incelemelerde,
Hatay Valisi Lekesiz, Karayolları arazisinin en akılcı biçimde değerlendirileceğini kaydetti. Güney Medya Grubu Genel Koordinatörü Yılmaz Akpınar’ın sorusu üzerine Karayolları arazinin geleceğine ışık tutan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, “Karayollarının 50 bin m2 alan üzerine kurulu alanına İskenderun Belediyesi ile ortaklaşa park yapma çalışmalarımız sürmektedir. Karayolları arazisinde elimizde üç seçenek mevcut. Hükümet konağı yapma fikri var, Milli Eğitim’in de okul yapılması yönünde talebi bulunuyor. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de, buranın yeşil alan olarak kalmasından ve burada park yapılmasından yana. Tabii şimdiye kadarki süreçte bir de otel yapılması düşüncesi de ortaya atılmış. Yapacağımız istişarelerin ardından Karayolları arazisinin akibeti netlik kazanacaktır” diye konuştu.

Önceki İçerikBahar Bayramı Gözcüler’in birlik ve beraberliğini pekiştirdi
Sonraki İçerikSelçuk İnan’dan imzalı forma