Gözcüler Beldesinde kutlanan Bahar Bayramı’nda coşku ve sevinç yaşandı. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en güzel örneğinin sergilendiği Bahar Bayramı’nda halk bütünleşerek baharın gelişini kutladılar.
Her yıl geleneksen olarak Gözcüler Beldesi’nde kutlanan Bahar Bayramı bu yılda renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu. Bu bayramın kıştan kurtuluşu, canlılığın, bolluk ve berekete kavuşmasının simgesi olarak görülüyor.
Gözcüler Belediye Başkanı Necmettin Güler’in ev sahipliği yaptığı Bahar Bayramı’na CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, çevre belde belediye başkanları ve Gözcüler halkı katıldı.
Bahar Bayramı’nda beldede esnaflar tarafından kurulan standlarda alış verişler yapılırken, halkın mutlu, bir o kadar da huzurlu olduğu gözlendi.
Bahar Bayramı’na katılan CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, halkın geleneklerini yaşatmasının birlik ve beraberliği arttıran unsurlar olduğunu belirtti. Gözcüler Belediye Başkanı Necmettin Güler’in halka hizmet konusunda elinden gelen her türlü çaba ve gayreti sergilediğini ifade eden Milletvekili Yazar, tüm vatandaşların Bahar Bayramı’nı kutlayarak bayramın mutluluk, huzur bolluk ve bereket getirmesini diledi.
Gözcüler Belediye Başkanı Necmettin Güler ise, 14 Nisan’ın tabiatın canlılığın bolluk ve bereketi kavuşmasının simgesi olma yanında toplumun yaşamındaki hareketlilik, yeni başlangıçlar ve dönüm noktalarının belirleyicisi olarak ta kabul edilebilir olduğunu kaydederek, “Doğanın bizlere bahşettiği bu bereketli topraklar, baharın gelmesiyle birlikte insan emeğiyle birleşince taze geline benzeyerek adeta bizleri büyülemektedir. Yöre halkımız bu günü emeğin verime dönüştüğü bir gün olarak kabul etmektedir. Bunun coşkusunu yöresel olarak ta paylaşıyoruz. İşte bu duygularla bugünü hepimiz bir arada aynı coşkuda yaşamaktayız. Bu bayramımızın özelliği yöresel oldukları için tıpkı misafirlerimiz gibi doğaldır. Başkalarını rahatsız etmeden herkes kendi ailesiyle, arkadaşlarıyla, dostlarıyla eğlenmek için bir arada olur. Bizler belediye olarak insanlarımızın rahat bir şekilde zaman geçirmeleri ve eğlenmeleri için bayram gelmeden önce bütün hazırlıklarımızı tamamlayıp bu günü heyecan içinde bekleriz. Her gününüzün bayram havasında neşeli ve sağlıklı geçmesini temenni eder, mutluluk getirmesini dilerim” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here