İskenderun Müftülüğü’nce Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kur’an Kursu öğrencileri ve hayırsever vatandaşlar tarafından kermes açıldı.
Şehrin en işlek caddesi olan Şehit Pamir Caddesi üzerinde açılan kermeste el işi göz nuru işlerin yanı sıra Hatay’ın yöresel yemekleri halkın beğenisine sunuldu.
Kermesin açılışına İskenderun Kaymamı Cemil Aksak, Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İskenderun Belediye Meclis üyeleri ve davetliler katıldı.
Kermesin açılış kurdelesini İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve İskenderun müftüsü Hamdi Kavillioğlu birlikte kestiler. Davetlilere Kutlu Doğum’un simgesi kırmızı gül takdim edilirken, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, kermesin hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Başkan Civelek’te kermeste görev alan ve eli işi göz nuru işler üreten bayanlara hayırlı kazanç temennisinde bulundu.
İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, “Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında Müftülüğümüze bağlı Kur’an kursları öğrencileri ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile kermesimizi açtık ve hafta sonuna kadar açık kalacak, buradan elde edilen gelirler öğrencilerimiz için kullanılacak” dedi.

1 YORUM

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here