Vali Lekesiz, Kurumlara Ait Web Sitelerinin Yeniden Düzenlenmesini İstedi

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kurum amirlerinden sistemlerinde bulunan web sitelerinin vatandaşları bilgilendirmeye yönelik düzenlenmesini istedi.
Göreve geldiği ilk günden beri aylık olarak kurum amirleri ile bir araya gelen Vali Lekesiz, Nisan ayı koordinasyon toplantısında kurum amirlerinden vatandaşlardan gelen dilekçe ve yapılan müracaatlara olumlu ya da olumsuz en kısa sürede cevap vermelerini istedi. Teknoloji çağıyla birlikte gelişen internet kullanımına da dikkat çeken Vali Lekesiz, kurum amirlerinden kurumlarına ait web sitelerini Türkçe ve İngilizce olarak hazırlamalarını gerekirse yeniden düzenlemelerini istedi.
Kurumlara ait İnternet sitelerinin daha çok bilgilendirme amaçlı kullanılması gerekliliğinin önemine değinen Lekesiz, “Kamu kurum ve kuruluşlarımızın, kurumlarına ait web sayfalarını vatandaşlarımızın bilgilendirilmelerine yönelik olarak düzenlenmeli, ayrıca web sayfaları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Artık tahmin ettiğimizden de fazla insan web sayfalarından aldığı bilgilerle seyahatlerini ve yatırımlarını şekillendirmektedir” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here