METE HOROZOĞLU HATAY KAGİD’NİN  KONUĞU OLDUHatay Kadın Girişimciler Derneği, alanında başarılı olmuş kişileri konuk etmeye devam ediyor.dilen 3. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ Ödül Töreni’nde, Oscar’ı olarak kabul edilen 3. YEŞLÇAMERİ Ödül Töreni’nde,
Derneğin Nisan Ayı konuğu, Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul edilen 3.Yeşilçam Ödülleri’nde; “2009 Yılı En İyi Filmi” ödülü ve “Turkcell İlk Film” ödülünü alan “Nefes; Vatan Sağolsun” filminin başrol oyuncusu Mete Horozoğlu oldu.

Dernek üyeleri ile kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen ünlü sanatçı Horozoğlu, sanattan ekonomiye birçok konuda görüşlerini açıkladı.
Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul edilen 3. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ Ödül Töreni’nde,
Nefes Filmindeki en çarpıcı repliği, “Uyursan Ölürsün” sözüyle belleklere kazınan Mete Horozoğlu, şöyle konuştu:

METE HOROZOĞLU HATAY KAGİD’NİN  KONUĞU OLDU“Filmin gerçekliğinde, sadece bir askerin durumundan hareketle cephede söylenmiş bir söz gibi dursa da, sanatın ve filmin gücü, o cümleyi kameranın arkasındaki milyonlarca insana yöneltmeyi başardı. Her insanın hayatta kalabilmek için uyanık olmaya ihtiyacı var. Ayakta uyuyoruz ,farkında değiliz. Uyanmak lazım. Biz bir kültür beşiği üzerinde oturuyoruz ama buna karşı uyuyoruz. Kutuplaşmalara, hizipleşmelere karşı uyuyoruz. Biz özünde hak METE HOROZOĞLU HATAY KAGİD’NİN  KONUĞU OLDUve adalet olan bir milletiz. Dinimiz, dilimiz, kültürlerimiz başka başka da olsa birlikte cennet gibi yaşadık ve yine yaşamaya devam ederiz. Antakya, bu söylediklerime en güzel örnek. Cennet gibi bir mekan, kardeşçe yaşanılan bir ortam. Neden memleketimizin her köşesinde, burada olduğu gibi yaşanılmasın? Bu şehri ve burada yaşayan insanları çok seviyorum.”

Dernek Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu, daha sonra Mete Horozoğlu’na dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derneğin şu anda devam etmekte olan “Okuma Parkı Projesi” hakkında gelinen aşamayı anlatan Mıstıkoğlu; Horozoğlu’ndan İstanbul’daki sanatçı arkadaşlarını, bu parka kitap bağışı yapmaları için harekete geçireceği sözünü aldı. Horozoğlu ,öğleden sonra da Özel Ata Lisesi öğrencileri ve Erkek Yetiştirme Yurdu’nda kalan öğrencileri ziyaret ederek, onlarla tiyatro ve sinema üzerine söyleşilerde bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − five =