TÜBİTAK-BİDEB tarafından düzenlenen “Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması” Akdeniz Bölgesi (Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Osmaniye ve K.K.T.C.) sergisine Tosçelik Fen Lisesi sosyoloji ve bilgisayar dallarında katıldı. Tosçelik Fen Lisesi öğrencileri, gösterdikleri başarıyla Akdeniz birincisi olurken, Ankara final yarışmasına katılmaya hak kazandı. Sosyoloji dalındaki “İş Yerinde Psikolojik Şiddet Sarmalı(Mobbing) İskenderun Örneği” adlı projeyi Tosçelik Fen Lisesi öğrencilerinden Hatay Eroğlu, Hasan Keskin danışman öğretmen Gürkan Avcı önderliğinde hazırlarken, “Bilgisayar dalındaki Kaba Küme Teorisi yardımıyla İnfluenza hastalığı verilerinin analizi” adlı projeyi ise, Muhammed Muvaffak Onuş ve Selim Tümkaya adlı öğrenciler, danışman öğretmen Cahit Güneş ile birlikte hazırladılar.
Bu yıl 8 dalda toplam 432 başvurunun yapıldığı yarışmada Tosçelik Fen Lisesi’nin projesi ilk 88’de sergilenmeye değer projeler arasında yerini aldı. Sergilenen projeler arasında jürilerin değerlendirmeleri sonucu Tosçelik Fen Lisesi, “İş Yerinde Psikolojik Şiddet Sarmalı (Mobbing):İskenderun Örneği” adlı sosyoloji projesi ile Akdeniz Bölgesi 1. olarak Ankara Final Yarışması’na katılmaya hak kazandı.

3 Yorumlar

  1. sevgili kardesim basarindan dolayi tebrik ederim ankara finalinde insallah birinci olursunuz temenim selamlar

  2. helal olsun amca sana vede ögrencilerine insallah ankarada finalide kazanirsiniz selamler yigenin fatih 🙂

  3. Kardeşim Gürkan Avcı ve diğer genç arkadaşları bu başarıdan dolayı kutluyorum, Ankara’ da yapılacak final yarışmasında başarılar diliyorum.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here