Türk polis teşkilatının 165. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri havuzlu çarşıda vatandaşı kontör avcılığına karşı broşürler dağıtarak uyardı.
İskenderun Kaymakamlığın desteğiyle oluşturulan toplum destekli polis amirliği ekipleri gençleri madde kullanımı ve bağımlılığından koruma, kontör avcılarına kanılmaması yönünde bilgilerin yer aldığı broşürler, kağıt şapka ve çocuklara balon dağıttı. Stand başında görevli polis memuru Cemil Kaplan, vatandaşlara hem broşür dağıtıp, hem de uyarıda bulunarak son zamanlarda özellikle polisin adı kullanılarak kontör isteyenlere vatandaşların kanmamalarını istedi.
Toplum Destekli Polis Memuru Cemil Kaplan, insanlar arayıp ‘ben polisim, askerim, savcıyım’ diye bahanelerle rahatsızlık verdiğini, hatta ‘Telefon Hattınızı PKK kullanmış, Ergenekon da kullanılmış, sizi bu işlerden ayıklayacağız, kurtaracağız, bize kontör gönderin’ diye talepte bulunuyorlar. Vatandaşlardan ricamız bu gibi şeylere kanmasınlar. Devletin polisi, savcısı, askeri, hiçbir zaman arayıp da vatandaştan kontör istemez. Bu gibi dolandırıcılara kanmayın dağıttığımız broşürleri dikkate alın hem bize hem kendinize yardımcı olursunuz” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here