Minik Muharrem’in için ‘Müsteşar’ devredeGüney Gazetesi ve Güney TV ekranlarında yayınladığımız okumak isteyen 11 yaşındaki Muharrem İzmir’in, Belen İssume İlköğretim Okulu’na oturduğu evin kapı numarası olmadığı için kayıt yaptırılmadığı üzerine harekete geçen Adalet Bakanlığı, minik Muharrem’i yeniden eğitim yuvasına kazandırmak için olağanüstü çaba sarf etti.
Güney Gazete ve TV’de yayınlanan haberimizi internet ortamından takip eden Adalet Bakanlığı Müsteşarı Serhat Şuşarlıoğlu, okuma azmiyle dolu olan 11 yaşındaki Muammer İzmir’in İssume İlköğretim Okulu’na kaydedilmesi için Ankara’dan duruma el attı. Tüm Türkiye’deki güncel gelişmeleri yakından takip eden Adalet Bakanlığı Müsteşarı Serhat Şuşarlıoğlu, haberin internet ortamına düşmesi üzerine Hatay İl Milli Eğitim ve Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü arayarak, konuyla ilgili bilgi aldı. Güney TV Genel Koordinatörü Yılmaz Akpınar’la da irtibata geçen Adalet Bakanlığı Müsteşarı Serhat Şuşarlıoğlu, haberden ötürü Güney Medya haber merkezini de arayarak tebrik etti.
Öte yandan Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bumin Kılınçoğlu da, bugüne kadar ailenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne resmi hiç bir müracaatının olmadığını ileri sürdü. 11 yaşındaki Muharrem İzmir’in bugün okula kaydedileceğini belirten Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılınçoğlu, minik Muharrem’in tüm eğitim masraflarının da devlet tarafından karşılanacağını duyurdu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + three =