Kitap okumayı sevdirme çalışmaları kapsamında Havuzlu Çarşı’nın yan tarafındaki sanat sokağında stand açarak ‘kitap kabul günü’ düzenleyen Türk Kadınlar Birliği’ne bir destek de İskenderun Belediyesi’nden geldi. İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek, kitap kampanyası için açılan standı ziyaret etti ve dünya klasiklerinden oluşan bir koli kitabı Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer’e teslim etti.
Kitap okumayı sevdirmeyi amaçlayan çalışmalar dolayısıyla Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi’ni Başkan Canan Gencer nezdinde kutlayan Belediye Başkanı Civelek, “Roman, araştırma, felsefe, biyografi türü kitapları gönüllü kişilerden, kurumlardan, sivil toplum örgütleri yardımıyla ya da işverenlerin sponsor, bağış, destek türü yardımlarıyla bir merkezde toplayan Türk Kadınlar Birliği’ni girişiminden ötürü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İyiki varsınız” şeklinde görüş ortaya koydu.
Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Canan Gencer de, kitap okuma kampanyası ile toplumun özellikle günümüzde çok ihtiyacı olduğuna inandıkları, anlayışı ve hoşgörüyü geliştirmeye katkı sunmayı da amaçladıklarını belirtti. Gencer, açıklamasının devamında, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin kimlik ve kişiliklerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı istiyoruz. Toplumun kültür seviyesini yükselterek, sorunları aşağı çekmek, çocukları ve gençleri internetin ve bilgisayarın tuzağından, sanal aleminden uzaklaştırmak temel gayemizdir. Tüm kişi ve kurumları kampanyaya katkı vermeye davet ediyorum” ifadesinde bulundu.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Yusuf Civelek, dünya klasiklerinden oluşan bir koli kitabı Şube Başkanı Canan Gencer’e teslim etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here