Hakeme yenildik !!İskenderun Demirçelikspor Teknik Sorumlusu Haluk Bulgurlu:
“Hakeme yenildik”

TFF 2. Lig Yükselme Grubu’nda mücadele eden İskenderun Demirçelikspor Teknik Sorumlusu Haluk Bulgurlu, bir hafta içerisinde kaliteli 3 takımla arka arkaya maç yapmanın kolay olmadığını, son maçta da, galibiyeti hak edecek futbol oynamalarına rağmen, rakibe değil hakeme yenildiklerini savundu.
Bulgurlu, yaptığı açıklamada, bir hafta içinde gruptaki güçlü takımlarla arka arkaya zorlu maçlar oynadıklarını, Göztepe ile yaptıkları maçta da özellikle ilk yarıda mükemmel oynadıklarını, rakibe pozisyon vermediklerini, ikinci yarıda rakibi sahasına hapsettiklerini, ancak maçta kırılma noktalarının bir türlü olmadığı söyledi. Hakemin karşılaşmayı kötü yönettiğini savunan Bulgurlu, ”İlk yarı mükemmel oynadık, kaçırdığımız 3-4 pozisyon var, kalemizde pozisyon görmedik. İkinci yarı Göztepe’yi sahasına hapsettik ancak kırılma noktası bir türlü olmadı. Hakem çok kötü yönetim gösterdi. Avantajların hepsini Göztepe lehine verdi. Yediğimiz ilk golde de rakip takım oyuncusu topu elle kesti, aldı götürdü, herkes ‘hakem düdük çalacak’ diye durdu ama gelen golle 1-0 yenik duruma düştük. İyi mücadeleye rağmen bu şekilde yenik duruma düşünce takım kapandı, maçın sonlarına doğru moral bozukluğunun da etkisiyle hatalı golle yenildik. Özgür’ün düşürüldüğü pozisyonda yüzde 100 penaltımız verilmedi. Futbolcularım iyi mücadele etti, kendilerini kutluyorum. Ancak hakemin bütün avantajları rakibe tanıması, verdiği acemi kararlar, hem seyirciyi gerdi hem de sonuca yansıdı” dedi.
Göztepe karşısında oynadıkları iyi futbola rağmen alınan sonucun kendilerini üzdüğünü belirten Bulgurlu, ”Önceki hafta deplasmanda aldığımız üç puan bize çok iyi gelmişti ama dünkü aldığımız sonuç, bizi hem üzdü hem de çok önemli bir avantajı kaybettirdi. Bu sonuç önümüzdeki hafta sonu Göngören’le deplasmanda oynayacağımız maçın önemini daha çok arttırdı. Göngören’le hafta sonu oynayacağımız karşılaşma, galip gelmemiz halinde bizim için 6 puanlık maç olacak” diye konuştu.
Göztepe maçında yenik duruma düşmelerine rağmen desteğini sürdürdürdüğünü belirttiği İskenderun Demirçelikspor taraftarına teşekkür eden Bulgurlu, ”Mağlup durumda olmamıza rağmen sevgi ve desteklerini esirgemeyen taraftarımıza teşekkür ediyoruz, bu hafta onlara galibiyet sevinci yaşatamadığımız için özür diliyoruz, önümüzdeki maçlarda telafi etmek için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

2 Yorumlar

  1. Değerli okuyucularımız bu habere gelen uygunsuz yorumlardan dolayı, haber yoruma kapatılmıştır.

Comments are closed.