Duygulandıran Dinleti..İskenderun Belediyesi Kent Konseyi, tarih, Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Etkinliği çerçevesinde görsel şiir dinletisi gerçekleştirdi. Güneyli Şair olarak bilinen Rıza Polat Akkoyunlu ile Cahit Sıtkı Taranca gibi şiir ustaları dinletide anıldı.
Fahrettin Dönmez’in sunduğu dinletiye, İskenderun Musiki Derneği’de müzikle katkı verdi. Dinletiye İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, eşi Ümran Civelek, İskenderun Belediye Başkan Yardımcıları, Kent Konseyi’nin bazı üyeleri, İskenderun Belediyesi daire müdürleri ve diğer konuklar katıldılar.
İskenderun Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz dinleti öncesi, “Böyle bir programı tertip eden başta Belediye Başkanımız olmak üzere Kent Konseyi’nin emeğine sağlık diyorum. Hocamızı anarken de o günleri yaşatan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Fahrettin Dönmez’in yorumladığı, dinletinin en duygusal anları Rıza Polat Akkoyunlu’nun oğlu Hürbilek Akkoyunlu’nun babasıyla ilgili anılarını anlatması ile oluştu. Oğul Akkoyonlu, baba Akkoyunlu ile yaşadığı anıları anlatarak dinletiye renk kattı. İskenderun Belediyesi Evlendirme Salonu’nda yapılan dinleti yaklaşık iki saat sürdü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 1 =