Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun yıldönümü düzenlenen bir dizi etkinlik ile kutlanacak. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, Kaymakam Cemil Aksak’ı ziyaretinde, Polis Günü Haftası etkinliklerinin 5 Nisan’da başlayıp 10 Nisan’a kadar devam edeceğini açıkladı.
İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ve mesai arkadaşları, Kaymakam Cemil Aksak’ı ziyaret ettiler. Türk polis teşkilatının kuruluş yıldönümü haftası öncesinde gerçekleşen ziyaretin içeriğine yönelik açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Cinel, ”Kaymakamımız Cemil Aksak, 5 Nisan tarihinden itibaren izinli olacağı için Polis Günü Haftası etkinliklerimize katılamayacak. Bu bakımdan erken bir ziyaret gerçekleştirdik. Polis Günü Haftası’nı İskenderun halkıyla ve mesai arkadaşlarımızla birlikte kutlamanın, gurur ve mutluluğunu yaşayacağız. Vatandaşın desteğini almadan başarı elde edilemeyeceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle polis – halk ilişkileri birinci önceliğimizdir. Halkımızın şikayet ve dileklerini dinleyerek gereken önlemleri alıyoruz. Gençliğimizin her türlü zararlı alışkanlıktan korunması için okul – aile – polis işbirliğine önem vermekteyiz. Hafta dolayısıyla 5 Nisan’da başlayacak olan sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, 10 Nisan akşamına kadar sürecek. Tüm İskenderun halkının etkinliklerimize katılımını bekliyoruz” diye konuştu.
İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak da, yaptığı değerlendirmesinde, “Polis, ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünün, anayasal düzeninin ve halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması konusunda azimle ve inançla görevini yapmaktadır. Polis Günü Haftası dolayısıyla tüm emniyet teşkilatı mensubu arkadaşlarımızı kutluyor, başarı ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.
Ziyaret karşılıklı sohbet havasında sürdü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here