Meşale ile yakılan ilk doğalgazdan sonra belde halkı tarihi bir güne tanıklık etti…

Nardüzü’nde ilkleri hayata geçiren Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, sosyal, kültürel, sportif ve altyapı yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Beldede altyapı yatırımlarına büyük önem veren Başkan Mehmet Yolcu, geçen yıl başlattığı doğalgaz çalışmalarını tamamladı. Nardüzü’nde gerçekleştirilen törende de doğalgazın ilk meşalesi yakıldı.
Nardüzü her geçen gün Belediye Başkanı Mehmet Yolcu’nun başlattığı hizmet atağıyla birlikte büyüyüp gelişiyor. Belde insanına modern koşullarda hizmet verme parolasıyla yola çıkan Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, başkan seçilmesinden bu yana geçen bir yılda pek çok projeye hayat verdi. Projeleri arasında yer alan doğalgaz altyapısını da kısa sürede tamamlayan Başkan Yolcu, ilk doğalgaz meşalesini Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, Aksagaz yetkilileri, belediye meclis üyeleri ve belde halkıyla birlikte yaktı.
Nardüzü Belediyesi’nde düzenlenen doğalgazda ilk meşaleyi yakma töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, “Bugün beldemize hem riski az, hem de çevre kirliliği olmayan bir yakıtı hizmet olarak sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Doğalgazın en önemli özelliklerinden birisi zehirsiz olmasıdır. Doğalgazın solunması halinde zehirleyici ve öldürücü etkisi yoktur. Hava gazından doğalgaza dönüşen ocaklarda yemekler daha çabuk pişebilecektir. Doğalgaz çevreyi kirletmeyen yakıttır. Çevreyi kirleten üç ana faktör doğal gaz dumanı içerisinde bulunmamaktadır. Temiz bir yakıt olması kazan bakım ve işletmesi açısından önemli bir avantaj sağlar. Üstelik ekonomik bir yakıttır. Bütün bu temizlik, depolama, yakıt hazırlama ve kül atma maliyetleri göz önüne alınırsa, doğalgaz yakılmasının gerek yatırım, gerekse işletme maliyetlerinde önemli kazançlar sağladığı söylenebilir. Doğalgaz altyapı yatırımları kapsamında 2150 metre çelik hat, 6704 metre poletilen hat, 2354 metre servis hattı, 386 servis kutusu kullanılmıştır. Beldemizdeki 438 bina ve 876 daire doğalgaz kullanıma hazır hale getirilmiştir. Nardüzü halkı her şeyin en iyisi ve en güzeline layıktır. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde görüş ortaya koydu.
Başkan Yolcu’nun konuşmasının ardından Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar ve Aksagaz yetkilisi, tören alanında ilk meşaleyi yaktılar. Meşale yakımının ardından konuklara ikramda bulunuldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here