Minik yürekler fidan dikti

Minik yürekler fidan diktiTürkiye Kızılay Derneği İskenderun Şubesi Yerel Afet Yönetim Merkezi’nde Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından fidan dikme şöleni yapıldı. Fidan dikimi öncesinde öğrenciler iki kumbarada biriktirdikleri okul harçlıklarını Kızılay’a bağışlayarak, büyüklere örnek teşkil edecek bir davranış sergilediler.
Türkiye Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, duyarlılığından ötürü Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerine teşekkür ederek, “Türkiye’de yeni Kızılay okulları açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde geliştirilen proje, sizlerin katkılarıyla hayat bulacak. Yerel Yönetim Afet Merkezi’nde Milli Eğitim’e tahsisli bir alan ağaçlandırılacaktır. Ağaçlandırma çalışmalarına Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin katkı sağlama fikri bizi çok mutlu etmiştir. Minik yavrularımıza teşekkür ediyor, bu takdire şayan davranışlarından ötürü kendilerini kutluyorum” diye konuştu.
Yardım organizasyonunun mimarı olan eğitim ve toplum gönüllüsü Aliye Toplar, yaptığı açıklamasında, “Türkiye Kızılay Derneği’nin geliştirdiği ve ilköğretim çağındaki öğrenciler arasında Kızılaycılığın benimsenmesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşma anlayışının geliştirilmesi, çocukları tutum ve tasarrufa yöneltmek için başlatılan kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından minik öğrenciler biriktirdikleri iki kumbara dolusu okul harçlıklarını da yetkililere teslim ettiler.


Önceki İçerikEvi kül olan aile perişan
Sonraki İçerikTarım Müdürlüğü büyük ve küçükbaş hayvanlara şap aşılaması yapıyor