Kentimiz Piri Reis Mahallesi’nde ikamet etmekte olan Kahraman Ailesi’nin geçtiğimiz hafta Cuma gecesi evleri yanarak kül oldu. Gece uyudukları sırada dışarıdan atılan ateşli bir madde sonucu evleri kundaklanan Kahraman Ailesi, çıkan yangın sonucunda yılların birikimi birçok eşyasını kaybetti. Aile şimdi hayırseverlerin uzatacağı yardım elini bekliyor.
İskenderun’un en gözde mahallelerinden biri olan Piri Reis Mahallesi’nde bir ailenin yükselen yardım çığlığı yürekleri dağlıyor. Piri Reis Mahallesi 147 Sokak’ta ikamet etmekte olan Kahraman Ailesi 8 fertten oluşuyor. Yangın felaketi sonrasında aile komşuların yardımıyla ayakta durmaya çalışıyor. Yangından sonra zor günler geçirdiklerini belirten ve evinin geçimini plastik ve karton toplayarak sağlayan aile reisi Gültekin Kahraman, “Maddi sıkıntı içindeyiz. Yangında evimizde ne var ne yok her şey kül oldu. Şimdi bu yangın felaketiyle hepten perişan olduk. Sayın Kaymakamım ve hayırseverlerin yardımını bekliyoruz” dedi.
Piri Reis Mahallesi Muhtarı Sabit Dreyfioğlu da yaptığı açıklamasında, “Birkaç gün önce çıkan yangın sonucu Kahraman Ailesi’nin evi tamamen yandı. Kaymakamlığa yardım konusunda müracaatta bulunduk, ancak kurul Perşembe günleri toplandığı için beklemek zorunda kaldık. Aile büyük zorluk çekiyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızdan da aileye yardım bekliyoruz” şeklinde görüş ortaya koydu.
Şimdi anne Gülcan Kahraman, çocuklar Özge (18), Barış (13), Gülşah (14), Eda (7), Seda (6) ve Muhammet (3,5) kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.


Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here