İskenderun Belediyesi’nde bir süredir sürdürülen tiyatro çalışmaları belli bir düzeye geldi. İskenderun Belediyesi bünyesinde sürdürülen çalışmalarla, çocuklar için hazırlanan bir oyun sahnelenme aşamasına geldi. Yapılan tiyatro çalışmaları İskenderun Belediyesi Kültür Sitesi sorumlusu, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Bölümü Mezunu Nasır Zubaroğlu tarafından yürütülüyor. Konuyla ilgili olarak Nasır Zubaroğlu, “Çalışmalarımız tamamen amatör bir anlayışla yapılıyor ancak önümüzdeki dönem içinde mutlaka şehir tiyatrosu olarak kurumsallaşmak gerekir diye düşünüyorum” dedi.Masallar canlandı
Yazar Muharrem Buhara’nın “Canlanan Masallar” adlı müzikli çocuk oyununun yönetmenliğini üstlenen İskenderun Belediyesi çalışanı Veteriner Hekim Gökhan Harbiyeli ise daha önce çalıştığı Antakya Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndaki deneyimlerini iskenderun Belediyesi tiyatro çalışmalarına aktarır oldu.Işık ve ses sorumlusu Şahsen Yangın’ın üstlendiği tiyatro oyunda kitap sevgisine ve kitap okumanın önemine vurgu yapılıyor.
İlk gösterimin 22 Mart 2010 saat 18: 30’da belediye çalışanları ile onların çocuklarına, ikinci gösterimin ise 27 Mart 20102’da Dünya Tiyatrolar Günü ile 29-30-31 Mart tarihlerinde Milli Eğitim’e bağlı okulların öğrencilerine ücretsiz olarak yapılacağı bildirildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − 3 =