Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA) Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 4 yıldır yürüten Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, bayrağı Gökhan Gökten’e devretti.
Adana’da gerçekleştirilen olağan genel kurul öncesi iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Recep Atakaş derneğin faaliyetleri ve misyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Atakaş, “TABA olarak birçok etkinlik gerçekleştirdik. Gelişmiş ülkelerde sivil toplum örgütleri son derece önemli. Bizde görev süremiz boyunca bu öneme dikkat çekmeye çalıştık” diye konuştu.ATAKAŞ, TABA’DA GÖREVİ GÖKTEN’E DEVRETTİ
4 yıldır derneğin yönetim kurulu başkanlığını büyük bir özveriyle yürütmeye çalıştığını söyleyen Atakaş, Türk- Amerikan ilişkilerinin, Türkiye açısından son derece önemli olduğunu söyledi. İlişkilerin ticari, sosyal ve siyasi boyutlarının olduğunu belirten Atakaş, Türk – Amerikan ilişkilerinin bu üç boyutta gelişmesi gerektiğini ifade ederek, bunun ancak sivil toplum örgütleri yoluyla gerçekleştirilebileceğini söyledi. Olağan genel kurulda, hem dernek tüzüğü gereği hem de işlerinin yoğunluğu sebebiyle bayrağı devredeceğini söyleyen Atakaş, yeni yönetime sonuna kadar destek olacağını belirtti. Bölgedeki iş adamlarına, “Sivil toplum kuruluşlarına önem vermelerini, sosyalleşmelerini ve derneklere üye olmalarını” tavsiye eden Atakaş, sivil toplum kuruluşlarının ülkemiz açısından çok önemli olduğunu gelişmiş ülkelerde bu tür yapıların büyük sorumluluklar üstlendiğini kaydetti.
TABA’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gökten ise yaptığı konuşmada, sorumluluklarının bilincinde olduklarını ifade ederek görevlerini layıkıyla yerine getireceklerini belirtti. Gökhan Gökten’in başkanlığını yapacağı TABA’da yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Mustafa Baştuğ, Ali Zontur, Sabri Keleş, Süleyman Karabucak, Bülent Özer, Mehmet Öztosun, Süleyman Baş ve Özkan Kalu..

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 1 =