Tosçelik Fen Lisesi ‘Sosyoloji’ dalında da birinci!İskenderun Tosçelik Fen Lisesi ödül avcısı oldu.. Katıldığı yarışmalarda üstün başarılar elde eden Tosçelik Fen Lisesi, Hatay’da gurur vesilesi olmayı sürdürüyor.. Tosçelik Fen Lisesi bu kez, kendi branşı dışında bir ilke imza attı ve TÜBİTAK’ın “İş Yerinde Şiddet Sarmalı-İskenderun Örneği” projesiyle ‘sosyoloji’ dalında bölge birincisi oldu.
Hatay’ın eğitimine önemli katkılar sunan İskenderun Tosçelik Fen Lisesi, TÜBİTAK ve ‘İş Yerinde Şiddet Sarmalı-İskenderun Örneği’ yarışmalarında bölge birincisi oldu. Sonuçların açıklanmasından sonra görüşlerini aldığımız Tosçelik Fen Lisesi Müdürü İlhami Koç, “Okulumuz öğrencilerinin elde ettikleri başarılar herkesin malumudur. Türkiye birinciliği, üçüncülüğü, Hatay şampiyonluğu, bu başarı geleneğini en üst noktaya taşımıştır” diye konuştu..
TÜBİTAK’ın düzenlediği ve fen liselerinin, Çukurova Üniversitesi’nde katıldığı proje yarışmasında, ‘sosyoloji’ dalındaki başarıya dikkat çeken İlhami Koç, “Yarışmalarda 60 proje vardı. Bunların 22 tanesi elemeleri geçerek bölge finaline davet edildi. Sonuç itibariyle, Akdeniz dahil, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden yarışan okullar arasında 1’ci olduk.. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu..
Projede başarı sağlayan öğrencilerin, Türkiye birinciliği kapsamında Ankara’ya gidecekleri öğrenildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 2 =