Nevruz kutlamaları bu yıl sakin geçti

Nevruz kutlamaları bu yıl sakin geçtiDiyarbakır ve İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde olduğu gibi İskenderun’da da BDP’nin düzenlediği Nevruz etkinliklerine yüzlerce kişi katıldı. Konuşmalarda hükümetin açılım süreci eleştirildi.
Nevruz için İskenderun Yıldırımtepe Mahallesi’nde düzenlenen kutlamalara yaklaşık bin kişi katılım gösterdi. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen açık hava toplantısına katılmak üzere gelenler, etrafı barikatlarla çevrilen Yıldırımtepe meydanına oluşturulan 3 ayrı arama noktasından geçerek girebildi. Miting alanına gelen bazı kişiler, ellerinde terör örgütünü simgeleyen bez parçaları taşıyıp, cezaevindeki terör örgütü ele başısı lehine sloganlar attılar.
Nevruz ateşini alanda bulunan vatandaşlar ve çok sayıda üniversite öğrencisi yaktı. Kutlamalarda polis olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Alana girişte bebek arabaları hatta çocuklar bile provokasyona karşı didik didik arandı. Nevruz, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin de ılımlı tavırları sonucu vukuatsız bitti.

Önceki İçerikGültepe İlköğretim artık daha ‘güvenli’
Sonraki İçerikFilistin yararına kermes