İskenderun İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde 30 sivil toplum kuruluşunun destekleri ile Filistin yararına kermes düzenlendi. Şehrin en işlek caddesi olan Şehit Pamir Caddesi İskenderun Lisesi bitişiğindeki alanda açılan kermesin açılış kurdelesini İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Belediye Meclis üyeleri Uğur Fırat ve Ahmet Dönmez ile İHH İskenderun Temsilcisi Zekeriya Kanat yaptılar.
Açılış öncesi konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, “Türk toplumu olarak her zaman mazlumun yanındadır. Türk halkı dünyanın dört bir tarafına yaptığı yardımlarla mazlumların yanında olduğunu göstermektedir. Bizlerde belediye olarak her zaman bu tür yardım organizasyonlarına gerekli desteği veriyoruz” dedi.
İHH İskenderun Temsilcisi Zekeriya Kanat ise, “Hafta sonuna kadar kermesimiz açık. İskenderun genelinde 30’a yakın sivil toplum kuruluşumuz kermese destek veriyor. Kermesten elde edilecek gelirleri İstanbul’dan deniz yolu ile Filistin’e gidecek olan gemi vasıtasıyla Müslüman kardeşlerimize göndereceğiz” ifadesinde bulundu.

1 YORUM

  1. YAPMAYIN ARKADAŞLAR…FİLİSTİNLİLER DÜNYADA “ERMENİ SOYKIRIMI” OLARAK LANSE EDİLEN İFTİRALAR DİZİSİNİ TANIYAN ÖNCÜ ÜLKELER ARASINDADIR,KKTC’Yİ HALA TANIMAMAKTADIR VE BÖLGEDE MÜSLÜMANLIK ADINA DA HİÇBİR KATKISI YOKTUR…SADECE ONA-BUNA SALDIRIP BAS BAS BAĞIRAN BİR SÜRÜDEN İBARETTİR…

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here