Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar

Belen Belediye Başkanı Cemil YılmazlarBelen Belediyesi’nin yeni hizmet binası 28 Mart 2010 Pazar günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla hizmete açılacak

En ‘Şeffaf’ belediye binası

Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, önümüzdeki hafta sonu MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek olan yeni Belen Belediyesi hizmet binasını basına tanıttı.
Belen Belediyesi yeni hizmet binasını basına gezdiren Başkan Yılmazlar, yeni binanın her katında ne hizmet verileceğini tek tek anlattı. İkinci katında bir koridorla belediyenin şu anki hizmet binasına bağlanan binayla ilgili bilgiler veren Belen Belediye Başkanı Yılmazlar, “Binamızın ilk katında tahsilât işleri yapılacak. Vatandaşımız çıkar çıkmaz ilk katta işini halletsin, yukarılara kadar yorulmasın istedik. Yeni binada kapalı kapılar yok, her yer cam, kapılarımız bile sadece cam. Burada her şey şeffaf olacak. Kimse kapalı kapılar ardından iş yapamayacak. Gizli saklı yok, herkes doğru işler yapacak” diye konuştu.
Binanın üçüncü katında bulunan başkanlık makamında da, belediyenin hizmetlerine mercek tutan Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, önceki dönem belediyeyi kazanan AK Parti’nin Belen’i yönetemediğini öne sürerek, “Bu iş ülkücülerin işi” dedi.
Siyasi birikiminden de söz eden Belediye Başkanı Yılmazlar, “İddia sahibi bir belediye başkanıyım. Borç-harç gibi bahanelerin arkasına sığınmadım, sığınmam. 35 yıllık siyasi geçmişim var. Mahalli idareyi bilen, bilerek yapan bir insanım. Bu işi bilerek yapıyorum. 12-13 bin oy potansiyeli olan bir ilçede 6.000 oy aldım. Bu demektir ki her evden bir oy aldım. 13 bin kullanılan oyda 1500 farkla belediyeyi aldık. Tek başına iktidar olan AK Parti Belen’i idare edememiştir. Ölü dirilir mi diye siyaset yaptılar. Ama bu halk Cemil Yılmazlar’ı yeniden başkan olarak seçti. Cemil Başkan gömü buldu diyorlar. Gömü bulmadık, aklımızı kullanıyoruz, bu akıl işidir. Bu iş ülkücülerin işi, AK Parti’nin işi değil. Onlar Belen’i yönetemezler. Belen’de yeniden MHP bayrağını en uç noktaya diktik. Belen’i hem görsellik, hem fiziksel açıdan yaşanılır bir hale getireceğim. Belen bölgesi cazibe merkezi haline gelecek. Bir yıl sonra farkı fark edeceksiniz” şeklinde konuştu.
Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, son olarak belediye yeni hizmet binasının 28 Mart 2010 Pazar günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla hizmete açılacağını duyurdu.

Önceki İçerikBelediye sivrisinekle mücadelede kararlı
Sonraki İçerikPayas, büyükşehir belediyeleri ile yarışıyor