Başkan Altan: “Ödülü halkım adına aldım”Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a ‘Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği’ (İZ-DER) tarafından yılın başarılı belediye başkanı ödülü verildi.
Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da düzenlenen törende ödülü alan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ödülünü Payas halkı adına aldığını belirterek, vatandaşlarla bir araya geldi.
Payas Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Başkan Altan, “Üçüncü dönem sizlerin desteği ile Payas’a hizmet noktasında görev yapıyoruz. Almış olduğum bu ödüldeki kıstas ise yapmış olduğumuz hizmetlerin basında ve kamuoyunda değerlendirmeler sonucu tespit edilmiştir. Bu bağlamda almış olduğumuz bu ödülde basın mensuplarının ve halkımızın önemli katkısı olduğuna inanıyorum ve bu ödülü halkım adına alıyorum. Her zaman halka hizmet Hakk’a hizmet desturu ile hareket ettik ve sürekli görev yeri olarak makam odasında değil sahaları tercih ettik. Payas tarihi ve sanayisi ile bölgenin en potansiyel yerleşim birimleridir. Şu an Payas’ta bırakın belde veya ilçeyi büyükşehir belediyelerin hizmetleri ile eş değer hizmetler yapıyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetlerde gerek yerel gerekse ulusal medyada geniş yer bulması ile böyle bir ödüle layık görüldük. Biz her zaman halk için varız ve bundan sonrada halkımız için çalışmalara devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
Ankara’da bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği’ (İZDER) tarafından, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan törende Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a da ödül verildi. Ödül törenine Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç ile 25 dalda ödül alacak misafirler katıldı. Ödül töreninde ‘Yılın bakanı’, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan seçilirken, ‘Yılın hukukçusu’ Danıştay Başkanı Mustafa Birden, ‘Yılın rektörü’ Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Gündüz, ‘Yılın siyasetçisi’ SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ‘Yılın milletvekili’ ödülünü MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç alırken; bu yılın en anlamlı ödülü Büyük Birlik Partisi merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile talihsiz bir helikopter kazasında hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı (İHA) Sivas Muhabiri İsmail Güneş’e verildi.
Plaketi Güneş’in eşi Yasemin Şahin aldı. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’da İZDER’den ödül aldı.
Başkan Altan, Payas Külliyesi’nde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek, bu ödülü kamuoyu ile paylaşmanın onurunu yaşadı. Başkan Altan, yaptığı konuşmasında, “İZDER’in ödül verirken kriterleri arasında yapılan hizmetlerin basında ve kamuoyunda en fazla ön plana çıkan kişi, kurum kuruluş ve teşkilatlara verildiğini öğrendik. Yani bu ödülü almamda bizlere en çok desteğini esirgemeyen basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde bu ödülü aldım” dedi.
Payas’ın genel durumu hakkında da detaylı açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bekir Altan, “29 Mart yerel seçimlerinden sonra basın mensuplarıyla bir araya gelemedik. Bir yıldan bu yana karşı karşıya kaldığımız iftiralarla uğraşmak zorunda kaldık. Ancak çok şükür bizleri kamuoyu üç dönemdir biliyor ve görüyor. Her dönem oylarımızı arttırarak bu görev geldik. Ancak bu süre zarfında kamuoyundan biraz uzak kaldık. İnşallah bundan böyle halkımız ile sık sık bir araya geleceğiz. Bölgemizde kurulan sanayi tesislerinin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Payas gerek tarihi, gerekse sosyal ve kültürel yapısı ile bölgede son derece önemli bir konuma sahip. Şu an belediye olarak alt yapı ve imar sorunlarımızı büyük ölçüde çözdük” diye konuştu. Başkan Bekir Altan, İskenderun’da kurulacak olan çöp fabrikasına da değinerek, çöp fabrikasının kurulmasına karşı olmadığını söyledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − 3 =