AKP İLE VEDALAŞMA ZAMANITürkiye genelinde olduğu gibi, Hatay’da AKP’nin oylarında hızla bir düşüş başlamıştır. Bu nedenle AKP’nin tüm örgütlerinde telaş ve tedirginlik gözlemekteyiz. AKP’nin, İskenderun İlçe Örgütü oy oranlarındaki büyük kayıpları gizleme telaşıyla hezeyana kapılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde AKP yöneticilerinin, Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal ve şahsım hakkında yaptıkları açıklamaları, bu kişilerin içinden bulundukları derin bunalıma bağlıyorum. Bu ruh halinin etkisiyle talihsiz açıklamalar yapılmıştır. Partimizin barış ve kardeşlik içinde gerçekleştirdiği kongreden, birileri rahatsız olmuştur. Bu nedenle kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bazı gerçekleri hatırlatma ihtiyacı duydum.

AKP’nin “siyaset akademisi” adı altında duyurduğu etkinliğin, hem siyaset hem de akademi kavramlarının içini boşaltarak, “bilgili olduğunu sanan cahiller” yaratmasından korkarım. Çünkü ilk dersin ardından yapılan açıklamalar, AKP’ye bu derslerin yaramadığını ortaya çıkarmıştır. Çabalarını takdir ediyorum. Ama keşke bu dersleri vermek için İskenderun’da taş üstüne bir taş koysaydılar ve bu dersleri CHP’nin yaptığı bir binada vermek zorunda kalmasaydılar. Bize karşı söyledikleri “İskenderun’da bir dikili ağacı yok” sözlerinden önce etraflarına baksalardı. Canları sağ olsun. Bizler İskenderun’a hizmet etmeye devam edeceğiz.

Takdir ve ödül beklemeden, her gün yeni hizmetlerle İskenderun halkının karşısına çıkacağız. Ancak sanılmasın ki, AKP iktidarının İskenderun’u sahipsiz bırakan anlayışına sessiz kalacağız.

• Yılan hikayesine çevrilen “Arsuz yolu”nu, bitene kadar yüzlerine vuracağız.

• Elektrik kesintilerinin hesabını soracağız.

• Limanın çalıştırılmayarak adeta ölüme terk edilişini halka anlatacağız.

• Balıkçılığı yok etme girişimlerine ışık tutup, halkımızı aydınlatacağız.

• Bir türlü bitirilmeyen devlet hastanesinde hangi dolapların çevrildiğini,

• Devlet dairelerindeki tarikatçı kadrolaşmaları,

• İskenderun’dan kurumları taşıyarak şehrin boşaltılmasını amaçlayan icraatları konuşmaya devam edeceğiz.

Bizler tüm bunları yaparken İskenderun Belediye Başkanımızla, İl ve İlçe örgütlerimizle ve Meclis üyelerimizle İskenderun için bir kalkınma hamlesi başlatacak ve İskenderun halkına unutturulan tüm hizmetleri bir bir gerçekleştireceğiz.
Birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz il ve ilçe kongremizin ardından yaratılan spekülasyonlardan, siyasi rant elde etme girişimlerini, acı bir tebessümle karşılıyorum.

İskenderun’da, Belediye Başkanımızın icraatlarını, AKP benimsemiş ve takdir etmiştir. Yapılan açıklamalar, İskenderun Belediyesi’nin hizmetlerinden, AKP’nin açık ve net olarak memnuniyetini ortaya koymaktadır. Bizler Belediye Başkanımızın ve Meclis Üyelerimizin İskenderun’a hizmetlerini alkışlıyor ve daha iyi hizmet üretilmesi için her türlü desteği veriyoruz. Bundan sevinç ve mutluluk duyuyoruz.

İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Civelek, İskenderun’la yatıp kalkıyor, İskenderun’a tüm zamanını veriyor. Bu yüzden kurultay delegesi olmak için hiçbir talepte bulunmadı. Bu konuda yaratılan spekülasyonlar yersiz ve haksızdır. Dün olduğu gibi, bugün de tüm varlığımızla Sayın Belediye Başkanımızın yanındayız. Biliyoruz ki Belediye Başkanımıza ve Meclis üyelerimize verilecek destek, İskenderun’a verilmiş olacaktır.

Görülüyor ki, AKP’nin iktidarla vedalaşma zamanı gelmiştir. Partimiz teşkilatının her adımını izleyerek, spekülasyonlardan ve provokasyonlardan siyasi rant elde etmenin peşine düşmüşlerdir. Bu yöntem bataklıktaki çırpınışı andırmaktadır. O halde madem halka hizmet etmeyi bir tarafa bırakmışlar, biz de elbirliği ile gidişlerini hızlandıralım.

Çünkü bu ülkenin insanları tarihin en ağır ekonomik krizini yaşıyor. Kardeş kavgası körükleniyor, yargısı, ordusu, üniversitesi kuşatılıyor. Gençleri işsiz, çalışanı aşsız bırakılıyor. Bu ülkenin artık AKP ile kaybedecek zamanı kalmamıştır.

Abdulaziz YAZAR
CHP Hatay Milletvekili

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − one =