Şehir içinde trafik akışının aksamasının en önemli sorunları arasında araç fazlalığı ve otoparkın yeterli olmaması daha ilk bakışta göze çarpıyor. Şehir içinde otopark sorununun had safhaya ulaştığını söyleyen vatandaşlar, otopark sorununa çözüm üretilmesini istiyor. Vatandaşların bu haklı isteği çözüm beklerken, hali hazırdaki bazı otoparkların da boş kalması görenleri hayrete düşürüyor. Araç sürücülerinin lüks otomobillerini birkaç lira otopark ücreti ödememek için yol kenarına park etmeleri, zaman zaman trafik sıkışıklığına sebebiyet veriyor.
Bir yanda otopark sıkıntısı diye dert yanan araç sürücüleri diğer tarafta da boş kalan otoparklar, şehrimizde yaşanan park alanı sorununu içinden çıkılmaz bir tabloya büründürüyor. Şehir merkezindeki Çok Katlı Ay Işığı Otoparkı görevlilerinden Mehmet Yarar, Güney Tv ye yaptığı değerlendirmesinde otopark çelişkisine mercek tuttu. Çok Katlı Otopark görevlisi Mehmet Yarar, yaptığı açıklamasında, “Otoparkımız çok katlı bir yapıdan oluşuyor. Otoparkımızın araç park etme kapasitesi yüksek olmasına rağmen, bazı bölümleri boş. Çünkü bazı araç sürücülerimiz günlük belli bir park ücreti ödemek yerine, caddeye ya da sokağa park etmeyi tercih ediyor. İskenderun sıcak bir yer. Yazın cadde ve sokaklara park edilen araçlar tüm gün güneşten olumsuz etkileniyor. Güneşin altında kalan araçlar, içerisine binildiğinde sürücüsüne hararet veriyor. Hem şehir içindeki trafik akışını rahatlatmak hem de araçların güvenliği açısından, araçları otoparka park etmek en mantıklı çözümdür” şeklinde görüş ortaya koyarak, otopark çelişkisini kendi penceresinden değerlendirdi.

1 YORUM

  1. sucluya hak etigi cezayi vermesen olacagi budur kaldirimlardan yürümek nerdeyse imkansiz dükanlar kaldirimlari isgal etmis yol kenarlarini gelisi güzel park eden arabalar isgal etmis suclu cok.da cezayi kim yazacak

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here