Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, geçtiğimiz hafta sonu Alanya ’da gerçekleştirilen ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un da katılım gösterdiği ‘Eğitim ve istişare” seminerinin olumlu geçtiğini söyledi.
Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, sendikanın Alanya’da gerçekleştirilen eğitim ve istişare seminerine Hatay’dan yaklaşık 40 kişilik ekiple katılım gösterdi. Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla sendikanın Hatay’daki üye sayısını 430’dan 725’e çıkaran Başkan Uğur Muratoğlu, yine etkin bir organizasyona imza atarak adından söz ettirmeyi başardı. Alanya’daki Utopia World Hotel’de konaklayan Başkan Muratoğlu’nun öncülük ettiği kafile, Türk Büro Sen’in Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden gelen temsilcileriyle kaynaşarak istişarelerde bulundu.
İki gün süren etkinlikte, Hatay’dan giden Türk Büro-Sen temsilcileri dinlendirici bir atmosferde stres atma imkanı da buldular. Eğitim ve istişare toplantısının ilk gününde Uğur Muratoğlu öncülüğündeki Türk Büro Sen Hatay şube üyeleri, Alanya Dim Çayı’na gezi düzenlediler. Ardından otelde dinlenmeye çekilen Hatay şube temsilcileri, sportif faaliyetlerin yanı sıra eğlenme imkanı da buldular. Eğitim ve istişare toplantısının ikinci gününde sendikanın Akdeniz, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden gelen 510 temsilci sabah 09.00’da başlayıp akşam 20.00’da sona eren eğitim ve istişare toplantısına katılım gösterdiler.
Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, yaptığı açıklamasında eğitim ve istişare toplantısının detaylarına ışık tutarak, “İşyeri temsilcilerine sendika bilincini aşılamak, işyeri temsilcilerinin hakları, üye çalışmalarında izlenecek yollar ve hukuki mevzuatlar üzerine bu organizasyon tertip edildi. Katılımcılarımız sendikal faaliyetler üzerine bilgiler almanın yanı sıra dinlenme ve günlük iş stresinden bir nebze de olsa uzaklaşma fırsatı buldular. Tüm üyelerimize gösterdikleri özveriden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

GENEL BAŞKAN YOKUŞ’A SEVGİ SELİ
Eğitim ve istişare toplantısında en çok ilgiyi kuşkusuz Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş gördü. Temsilcilerle sıcak diyaloglarda bulunan ve sorunları dinleyen Genel Başkan Yokuş, üyelerin sevgi gösterilerine mütevazi tavırlarla karşılık verdi. Eğitim ve istişare toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Ceza ve tevkif evlerinde mahkum ve tutuklu sayısı 100 bin barajını geçerek 115 bine ulaşmıştır. Türkiye’de sadece l yılda 9 bin kişi daha milyonerler listesine eklenmiştir. Gelir adaletsizliğinin olumsuzlukları suç oranında patlama yaşanmasını kaçınılmak hale getirmektedir. Geçtiğimiz hafta İLO temsilcileri ülkemize gelmiş, konfederasyonumuzu da ziyaret etmiştir. Bilindiği gibi Türkiye İLO’da kara listeye alınmış, teknik yardıma muhtaç ülke konumuna düşürülmüştür. Verdiği sözleri tutmayan iktidar, grev ve toplu sözleşme taleplerimiz konusunda sadece yasal bir düzenleme yapılmasının yeterli olmasına rağmen bu hakları Anayasa değişikliğinin içine koymaya çalışarak, hem iş güvencemize göz dikmekte hem de memurların anayasa değişikliğine desteğinin alınmasını hedeflemektedir. Bu oyundan vazgeçilmelidir. Bizler ülkede yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen kamu çalışanlarımızın hakkının savunulmasında, milletimizin birlik ve bütünlüğünün korunmasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada inancımızı kaybetmeden mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından katılımcılara sendikal çalışmalarla ilgili bilgiler sinevizyon eşliğinde aktarıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here