Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, İskenderun’da AK Parti’nin açtığı Siyaset Akademisi’nde ders verdi.. Bakan Eker tarım politikasına değindi

“Hatay çiftçisinin cebine 650 Milyon TL para koyduk”

Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker İskenderun’da AK Parti siyaset Akademisi’nde Tarım politikası ile ilgili ders verdi. Eker Hükümet olarak bu güne kadar Hatay’lı çiftçinin cebine nakit olarak 650 milyon TL para koyduklarını söyledi.
AK Parti Siyaset Akademisi’nin İskenderun ayağında Türkiye’nin Tarım politikasıyla ilgili ders vermek üzere geldiği Belediye Kültür sarayında İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Emniyet Müdürü Yusuf Cinel tarafından karşılanan Tarım ve Köy İşleri Bakanı Methi Eker’e AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar eşlik etti. Siyaset akademisi dersi öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Eker, her alanda çiftçinin yanında olduklarının altını çizerek şöyle konuştu. “ Hatay’da sadece 2010 yılının ilk iki ayında 22 milyon TL Hatay’lı çiftçiye teşvik ödemesi yaptık. Bu ayın 26 sında ise, 4 milyon 600 bin TL yine çiftçilerimizin hesabına girecek. Hükümetimizin bu güne kadar Hataylı çiftçinin cebine nakit olarak koyduğu para destekler hariç 650 Milyon lira. Biz Hatay’ın tarımsal potansiyelini çok iyi biliyoruz bu nedenle Hatay’daki ürünlere pamuk başta olmak üzere Buğday endüstri ürünleri sebze meyve ve diğer ürünler, bunların hepsi destekleniyor. Bunun yanında Hatay’da tarımın çok daha iyi bir noktaya gelmesi için alt yapı çalışmalarına Tarım Bakanlığı olarak önemli fedakârlıklarla katkı sağlıyoruz. Reyhanlı barajının yapılması için 15 bin dekar arazimizi barajın yapımı için veriyoruz. Yani biz Hatay’lı çiftçimizi her alanda destekliyoruz” şeklinde konuştu. Bakan Eker daha sonra Siyaset Akademisinde derse girdi ve Türkiye’nin Tarım politikası ve ekonomisi ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here