Bir resim, kirlilik arasında suya olan ihtiyacı ancak bu kadar net anlatabilir!

DSİ Genel Müdürlüğünce 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle düzenlenen Resim Yarışmasında Türkiye 2. si olan öğrenci Kaymakam Hayri Sandıkçı’dan takdir belgesi aldı.
Dörtyol Mehmet Akif İlköğretim Okulu 8/E sınıfı öğrencilerinden İrina Ağarahimova DSİ Genel Müdürlüğünce 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle düzenlenen Resim yarışmasına okul idarecilerinin yardımıyla katıldı. Yapılan değerlendirmelerde öğrencinin eseri, Türkiye 2.si seçildi. Okul Müdürü Cuma Sarıkaya ve Resim Öğretmeni Fatma Neslihan Adıkutlu ile birlikte Dörtyol Kaymakam Hayri Sandıkçı’yı makamında ziyaret eden başarılı öğrenci katkılarından dolayı kaymakama teşekkür etti. Kaymakam Sandıkçı da öğrencinin elde ettiği başarı nedeniyle mutlu olduklarını, belirterek, “Bu okulumuz ayrıca 2009 yılında katıldığı yarışmalardan 23 kez birincilik elde etmiştir buda ayrı bir övünç kaynağıdır” dedi.
Kaymakam Sandıkçı, DSİ kurumunun Konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek suyun hayat için önemi konusunda bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik “Su – Sağlık Bilgisi – Halk Sağlığı” konu başlığında çeşitli faaliyetlerle işlenmesinin ve öğrencilere yönelik olması önemli bir kavramdır öğrencimizin Resim başarısı Takdire şayandır, kendisini ve Öğretmenlerini kutluyorum” dedi.
Kaymakam Hayri Sandıkçı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte Türkiye’de ikinci seçilen eserin yeraldığı internet sitesini incelediler.

1 YORUM

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here