23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İskenderun Belediyesi’nin de saha desteğiyle gerçekleştirilen ‘Egemenlik Turnuvası’ zevkli ve çekişmeli karşılaşmalara sahne oluyor. Dün devam eden müsabakaları izlemeye gelen İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, çocukların moral düzeyini yükseltirken, onlarla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.
Düzenlene turnuvalara İlköğretim okulları bazında futbol branşında 25 takım, küçükler futbol kategorisinde 16, basketbol branşında küçük kızlar branşında 3 takım, küçük erkekler kategorisinde 5, yıldık erkekler kategorisinde 6, yıldık kızlar kategorisinde ise, 3 takım katıldı.
Bu turnuvaların İlköğretim bazındaki öğrencilerin spor yapmaları, sosyalleşmeleri, kendilerine özgüvenlerini kazanmaları, diğer öğrenci arkadaşları ile birlikte bir şeyler paylaşarak dostluklar kurmaları ve SBS sınavları öncesinde sınav stresinden uzaklaşarak sportif aktivitelerde bulanmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiği kaydedildi.
Bu arada dün sabah devam eden turnuvalara İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’te katılarak çocuklara hem moral, hem de destek verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here