Emlak Komisyoncusu Yunus Uyar:

Yunus Emlak Müşavirliği yetkilisi Yunus Uyar, İskenderun’da her önüne gelenin inşaat müteahhitliği yapması dolayısıyla yapılarda kalitenin her geçen gün düştüğünü ileri sürdü.
Emlak piyasasını da değerlendiren Uyar, özellikle konut fiyatlarında gevşeme olduğunu, bu durumun yıl sonuna kadar sürmesinin beklendiğini belirtti.
Yunus Emlak Müşavirliği yetkilisi Yunus Uyar, açıklamalarının devamında konut fiyatlarının düşmesine neden olarak İskenderun’da her önüne gelenin inşaat müteahhitliğine soyunmasını göstererek, “Tüm meslek gruplarını icra edebilmek için ilgili kurum tarafından mutlaka belli bir yetkinlik belgesine sahip olma şartı aranır. Ancak inşaat müteahhitliği için böyle bir belgenin varlığına ihtiyaç duyulmuyor. Bir miktar parası olan, sektörün içinden gelmeyen çoğu kişi İskenderun’da inşaat müteahhitliği yapıyor. Halbuki bu işi inşaat sektörünün içinden gelen ve eğitimini almış kişiler yapmalı. Her önüne gelen inşaat yaptığı için de yapılarda kalite düşüyor. Kalite düşünce, ucuza mal edilen yapılar daha ekonomik fiyata alıcı buluyor, kaliteli yapılar da elde kalıyor. Emlak piyasası geçtiğimiz yılı durgun geçirdi. Yeni yıla da durgun girdi. Yıl sonuna kadar fiyatlardaki gevşekliğin sürmesini bekliyoruz. Ama özellikle şehrin genişlediği Mustafa Kemal Mahallesi ve Körfez bölümlerinde arsa fiyatları inanılmaz bir biçimde yükseldi. Arsa fiyatlarında herhangi bir düşüş beklenmiyor” diye konuştu.

1 YORUM

  1. evet cok dogru bir yaklasimda bulunmus Yunus Bey. Bilincsizce yapilan her betonarme yapi insanlarin canina kastedebilcek bir canavar gibidir.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here