Vatandaşımızı çaresiz bırakmayacağız
Modern Evler’de taşocaklarına karşı çözüm yolları arandı. Belediye Başkanı YUsuf Civelek:

“Vatandaşımızı çaresiz bırakmayacağız”

Geçtiğimiz günlerde üst üste patlatılan dinamitler nedeniyle mahalle halkı oldukça rahatsız. Muhtarına varana kadar her vatandaşın tek isteği taş ocaklarının bölgeye verdiği çevresel zararların bir an önce giderilmesi..
Bir toplantı tertiplendi ve Belediye Başkanı Yusuf Civelek, MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül ile Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat’ın da katıldığı bir toplantıyla vatandaşların sorunlarını dinledi. Başkan Civelek, “Taş Ocağına Giden Kamyonlar Vatandaşı Rahatsız Etmeyecek” diye konuştu ve kamyonların geçişi için başka bir patika yol ayarlandığını söyledi.
Taş ocakları nedeniyle mahallelinin yaşadığı sıkıntıları bildiklerini anlatan Başkan Yusuf Civelek; “28 mahalleye eşit hizmet vermeye, İskenderun’a layık olmaya çalışıyoruz. Bir vatandaş çaresiz bırakılamaz. 60 tonluk kamyonların geçerken yarattığı sarsıntıların mahalleliyi ne kadar olumsuz etkilediğini biliyoruz. Valilik, Bakanlık nezdinde çeşitli yazışmalarımız oldu. Bizzat bu konuyla ilgili olarak Ankara’ya gittim. Buradaki taşocaklarına 2006 yılında 10 yıllık çalışma izni verilmiş. Ruhsat süresi biter bitmez, buraların kapatılması söz konusu olacaktır” diye konuştu.
En azından kamyon geçişleri için çalışmalar yaptıklarını ve kamyonların geçişi için patika bir yol bulduklarını da sözlerine ekleyen Civelek; “Vatandaşımızın zor durumda olduğunu, sarsıntıların önemli derecede rahatsızlık verici olduğunu biliyoruz. Bu durum üzerine bizde bu işin olabilirliğini düşünerek çözüm üretmeye çalıştık. Patika bir yol bulduk. O yolun düzenlemelerinin tamamlanmasıyla artık kamyonlar evlerinizin önünden değil o yoldan geçecek. Taş ocaklarıyla da konuşup anlaştık. Böylelikle, en azından mahalle sakinlerini, kamyonların yaşattığı gürültü, sarsıntı ve tozdan kurtarmış olacağız” dedi.

3 Yorumlar

  1. bşkan ne yapmışki geldi geleli kendini kandırsın az kaldı secime pac meydanına dikti ismet inönüyü icraat yap başkan hikaye okuma iskenderun halkını bir kere kkandırıtsın işin yok mu senin nihat karpuz cıkmış konuşuyo mete aslanın adamlarının belediyede calışmasını sindiremiyorum demiş gecenlerde onun bunu ekmegiyle oynucagına yaptıgını söyle nihat karpuz allah büyük atın bakım atıın size atmak yakısır geldiniz başımıza daha birşey görmedik ben sizden memnun deyilim cıkın bir halka sorun kim memnun siz icraat yapmayın işçi cıkartın sizede bu yakışır zaten

  2. Baskan geldigi gun CHP liyim ama ben butun Iskenderunlunun baskaniyim dedi ve su ana kadarda sozunde durdu.Aradan 1 yil gecti Dusunceleri ve yapmak istedikleri ile takdirde topladi. Benim tavsiyem su; Kimseye haksizlik yapmadan bir an once, 15 yil boyunca CHP’li ve sosyal-demokrat olduklari icin Iskenderunda irkcilik,isyerlerinin ellerinden alinmasi, keyfi cezalalar vs. gibi keyfi mumeleye ugramis ve hala dimdik bu partinin arkasinda olan insanlara baskan sahip ciksin. Sayin Civelek Durustluk emsali bir insan oldugunuzu cok iyi biliyorum ama zaman geldi geciyor, bu partili ve magdur insanlarimizda sizden onlara sahip cikmanizi bekliyor. Sahip cikmakla birilerinin ekmegi ile oynayip kanunsuz is yapin demiyorum. Bu insanlari bulun ve konusun. 15 yilin diktatorlugunde Iskenderunda neler oldugunu bu insanlar size daha iyi anlatacaklardir. Partiyi ve arkanizdaki cani ile calisan secmeninizide unutmayin.Baskanim sizden ricamda Iskenderunda cozulmesi gereken problemleride gozardi etmeyin. LIMAN ve Arsuz yolunun onemini anlatmama gerek yok. Bu konulara egilmenizi bekliyor, size ve CHPli yurekelerini bu partiye koyup 15 yil Mete Aslanin emsali gorulmemis belediyecilik anlayisina karsi cikan sosyal demokratlari selamliyorum.
    Saygilar
    Meester,

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − four =