Hatay Kadın Girişimciler Derneği

4
191
Hatay Kadın Girişimciler Derneği
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz “Anadolu kırsalında çileli yaşam süren birçok kadın, buna rağmen girişimci bir ruh taşıyor
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Hatay Kadın Girişimciler Derneği’ni ziyaret ederek, derneğin bu yılki Dünya Kadınlar Günü etkinliği olarak ortaya koyduğu proje hakkında bilgi aldı.
Vali Lekesiz, projeye konu olan “danasını satarak bilgisayar alan kadın” olarak tanınan ilkokul mezunu yazar Hatice Peköz  Elveren gibi, kırsalda çileli yaşam süren bir çok kadının, buna rağmen girişimci bir ruh taşıdıklarını söyledi.
Vali Lekesiz, Dörtyol’da yaşayan ilkokul mezunu Peköz’ün 8 romanı, 500 e yakın şiiri ve 250 öykü çalışması olduğunu öğrenince; “Her gittiğim yerde böyle kadınlarla karşılaşıyorum. Bu kadınlara destek olmak beni çok mutlu ediyor” dedi.
Hatice Peköz’ün çalışmalarının Hatay Kadın Girişimciler Derneği desteğiyle kitap haline getirileceğini öğrenen Vali lekesiz kitapların dağıtımı konusunda destek olacağı sözünü verdi.
Bu arada Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte oluşturmayı hedeflediği Okuma Parkı projesine ilişkin bilgiler alan Vali Lekesiz şöyle konuştu:
“Kitap okumak bir kültür işidir. Anne baba elinde uzaktan kumanda çocuğuna -hadi bakalım kitap oku- derse olmaz. Ailece bir kitap üzerinde konuşulmalı, yorum yapılmalı. Bu alışkanlığı edinmek zor ama unutulmamalı kitap önce acı gelir, sonra da bağımlılık yapar, kurtulamazsınız”.

Hatay Kadın Girişimciler Derneği

4 YORUMLAR

  1. Hayırlı olsun.Böylesine azimli insanların her zaman elinden tutmalı devlet büyüklerimiz.Sayın valiyi desteklerinden dolayı tebrik ederim…

  2. Hayırlı olsun.Böylesine azimli, iyi ve temiz insanların her zaman elinden tutmalı devlet büyüklerimiz.Sayın valiyi desteklerinden dolayı tebrik ederim…

  3. Sevgi dolu bir insan benim teyzem.İnşaallah verilen sözler tutulur ve kitapların basılır.Yolun açık olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 2 =