Belediye Başkanı Dr. Civelek:

“Çanakkale zaferi emperyalizmin yenilgisidir”

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Çanakkale destansı bir zaferdir. Vatan sevgisinin ve yurt savunmasının eşsiz bir örneğidir” dedi. Açıklama şöyle:
“Çanakkale savaşları vatanını savunan kahramanlarla, neden ve kim için savaştığını bilmeden ölen sömürge askerlerinin koyun koyuna yattığı, cephede kısa süren bir ateşkes anında yaraların birlikte sarıldığı ve mataralardaki suyun paylaşıldığı bir insanlık trajedisidir. Çanakkale zaferi emperyalizmin yenilgisidir. Binlerce Avusturalyalı’nın ve Yeni Zelandalı’nın Türklerle birlikte Gelibolu Anzak koyunda yaptığı şafak törenleri savaşlara, yıkımlara ve emperyalizme karşı bir başkaldırıdır.
Binlerce insan hep bir ağızdan insanlığın evrensel diliyle savaşın anlamsızlığını ve barışı haykırıyor. Çanakkale Zaferi’nin 95. yıl dönümünde ve Şehitleri Anma Günü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve vatan sevgisiyle canlarını feda eden şehitlerimizi şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

1 YORUM

  1. Tebrikler başkan güzel söylemişsiniz. Geride kalan 95 yılda Emperyalizme ne kadar karşı koyabildik bunu da incelemek lazım

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here