Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça:
“Bilim Şenliği ilçere taşınsın”

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, öğrencilerin yaptıkları çalışmaları ve eserleri sergilemeleri amacıyla her yıl Haziran ayında ilçelerde yapılan Bilim Şenliği Sergisi’nin bu yıl valilikten gelen bir yazı ile il merkezine taşınacak olmasına değindi. Akça açıklamasında, “Gelen yazıda her okulun bir sergi stantdı hazırlaması ve bunun maliyeti olan 750 TL + KDV ninde okullar tarafından karşılanacağı, öğretmen ve öğrencilerin sergide görevli olacağı bildirilmektedir. Öğrencilerimizin yıl içinde yaptığı çalışmaların ve meydana getirdikleri eserlerin sergilenmesi ve izlenmesi olması gereken bir çalışmadır. Böyle bir çalışmanın önem ve gereğine inanmaktayız.
Ama bu yıl bu serginin İl Merkezinde yapılacak olması; Okul idarelerini, Velilerimizi ve öğrencilerimizi bazı sıkıntılara sokacaktır. İdarecilerimiz ve velilerimiz, stant parasının nasıl temin edileceği, (özellikle imkanları kısıtlı okulların) öğrencilerin sergi süresince il merkezine geliş gidişleri konusunda sendikamıza serzenişleri olmuştur.
İdarecilerimiz ve velilerimiz adına, Valiliğimizden bu konuda bir kolaylık sağlamalarını rica ediyoruz. İlçelerden her okulun değil de temsilen birkaç okulun katılması ve diğer okulların yine ilçelerde sergi yapması konusunda yeni bir çalışma bekliyoruz” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here