Yan sahayı ‘aydınlığa’ kavuşturun

0
322
Yan sahayı ‘aydınlığa’ kavuşturun
İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahası hatırlanacağı üzere topraktan kurtulmuş ve suni olarak çimlendirilerek spor dünyasına kazandırılmıştı. Toprak sahanın çimlendirilmesiyle kentimizdeki gençler kahvehane köşelerinden kurtulmuş oldu.
İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahası spor yapmak isteyen gençler için önemli bir çatı. Bu sahanın mutlaka ışıklandırılması gerekiyor. Sahada ışıklandırma olmadığı için takımlar antrenmanlarını gündüz yapmak zorunda kalıyor. Gece ne maç yapılabiliyor ne de antrenman. Gece antrenman yapılamadığı için takımların antrenman programı gündüze sıkıştırılıyor. Üstelik maçlar gündüz oynandığı için amatör takımların maçlarını izlemeye çok az kişi geliyor. Dolayısıyla maçlarda amatör takımların seyirci desteği sınırlı kalıyor. Saha ışıklandırılsa ve maçlar akşam saatlerinde oynansa, İskenderunlular maçları izlemeye gidecek ve takımlar seyirci desteğini arkalarına almış olacaklar.
İskenderun spor kamuoyu yan sahanın ışıklandırılmasını ve gece maçlarına açılmasını bekliyor.

Yan sahayı ‘aydınlığa’ kavuşturun
İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahası hatırlanacağı üzere topraktan kurtulmuş ve suni olarak çimlendirilerek spor dünyasına kazandırılmıştı. Toprak sahanın çimlendirilmesiyle kentimizdeki gençler kahvehane köşelerinden kurtulmuş oldu. İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahası spor yapmak isteyen gençler için önemli bir çatı. Bu sahanın mutlaka ışıklandırılması gerekiyor. Sahada ışıklandırma olmadığı için takımlar antrenmanlarını gündüz yapmak zorunda kalıyor. Gece ne maç yapılabiliyor ne de antrenman. Gece antrenman yapılamadığı için takımların antrenman programı gündüze sıkıştırılıyor. Üstelik maçlar gündüz oynandığı için amatör takımların maçlarını izlemeye çok az kişi geliyor. Dolayısıyla maçlarda amatör takımların seyirci desteği sınırlı kalıyor. Saha ışıklandırılsa ve maçlar akşam saatlerinde oynansa, İskenderunlular maçları izlemeye gidecek ve takımlar seyirci desteğini arkalarına almış olacaklar. İskenderun spor kamuoyu yan sahanın ışıklandırılmasını ve gece maçlarına açılmasını bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 5 =